Presidendi vastuvõtule seatakse Evelin Ilvese nõutud piirangud?

Eiris Teeveere
Õhtuleht
25. jaanuar 2010

Presidendi mulluse vastuvõtu meediakajastus polnud Evelin Ilvesele meeltmööda, mistõttu ta lubas tulevikus kaamerameeste hulka ja vabadusi oluliselt piirata. Kadriorg muudatustest veel rääkida ei taha.

Aasta tagasi pärast presidendi vastuvõttu Postimehes arvamuslooga esinenud Evelin Ilves sooviks iga-aastase kleididraama vältimiseks kätlemistseremooniale lubada ainult rahvusringhäälingu operaatori ning ühe, Kadrioru palgatud piltniku.

«Sestap, armsad peokülalised, ma luban teile – me kaitseme teid. Alates järgmisest aastast ei pääse kätlemisele mitte ükski teleoperaator või piltnik peale rahvusringhäälingu ja ametliku fotograafi,» kirjutas Evelin Ilves. Lisaks soovis ta ilmselt Lauri Laasi käevangus eliidi sekka trüginud Liis Lassi pärast, et järgmistel aastatel annab kutsutu oma kaaslase nime ette teada.

Kas Ilvese soovitud muudatused ka tehakse, ei taha Kadriorg aga veel avalikustada.

«Ajakirjanike akrediteerimine 24. veebruari üritusele algab jaanuari lõpus, veebruari alguses – siis ka täpsem info,» teatab presidendi kantselei nõunik Kristel Peterson napilt.

Kui palju tänavune vastuvõtt maksma läheb, selgub nõuniku sõnul alles veebruari lõpuks. «Presidendi vastuvõtt korraldatakse väärikalt, aga arvestades üldisi kitsaid majanduslikke olusid,» ütleb Peterson. Mullu kulus vabariigi sünnipäeva tähistamiseks 1,5 miljonit krooni.

Vastuvõtu külaliste arv jääb kantselei andmeil samuti enam-vähem möödunud aasta piiridesse; siis oli kutsutuid 800 ringis.

Evelin Ilvese kleidi autoriks on ka tänavu moekunstnik Arne Niit.

Allikas

Vanglaplaneedi kommentaar:

Ehk siis ka meie riigi kõrgem eliit püüab hakata enda suva järgi seaduseid tegema, milleks neil muidugi puudub igasugune seaduslik õigus.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments