Euroopa Ravimiamet hoiatab, et lõputu tõhustusdooside tegemine võib immuunsüsteemile ohtlik olla

Peeter Proos | Vanglaplaneet

EMA vaktsiinistrateegia juht Marco Cavaleri hoiatas, et võitluses COVID-19-ga ei saa jääda lootma lõputule kordusvaktsineerimisele, sest see võib põhjustada immuunvastuse probleeme.

“Hetkel käib arutelu selle üle, kas teha teine kordussüst sama vaktsiiniga, mida praegu kasutatakse. Selle otsuse tegemiseks pole meil veel piisavalt andmeid kogutud,” ütles Cavaleri pressikonverentsil.

“Ka neljanda doosi kohta pole me veel andmeid näinud,” lisas ta. “Enne soovituste andmist tahaksime näha andmeid, kuid samal ajal oleme mures strateegia pärast, mis sisaldab korduvaid vaktsineerimisi lühikese aja jooksul.”

Cavaleri selgitas, et lühikese aja vältel tehtavad kordusvaktsineerimised, ei ole pandeemia ületamiseks mõistlik pikaajaline strateegia.

Tervishoiuametnik ütles, et kui jätkub praegune poliitika, mille kohaselt tulevad iga nelja kuu järel välja uued korduvad süstid, “võib meil tekkida probleeme immuunvastusega ja immuunvastus ei pruugi olla nii hea, kui me tahaksime, seega peaksime olema ettevaatlikud, et me immuunsüsteemi korduva immuniseerimisega üle ei koormaks”.

Cavaleri märkis ka, et elanikkonnal võib tekkida vaktsiiniväsimus, mistõttu „täielikult vaktsineerituks” peetavate inimeste arv langeb pidevalt.

Paljud teised tehnokraadid Cavaleri seisukohti ei toeta ja on andnud mõista, et nad sunnivad elanikkonda määramata ajaks tõhustusdoose tegema.

Austraalia tervishoiujuht dr Kerry Chant ütles, et COVID on meiega “igavesti” ja inimesed peavad “harjuma” lõputu kordusvaktsineerimisega.

Austraalia peaproviisori sõnul, peavad inimesed regulaarsete kordusvaktsiinidega ja maski kandmisega lihtsalt leppima, sest see kestab veel palju aastaid.

Farmaatsiahiiu Moderna tegevjuht Stephane Bancel ütles, et isegi nooremad inimesed peavad saama korduva vaktsiinisüsti vähemalt kord kolme aasta jooksul.

Iisraeli kõrge tervishoiuametnik nõudis, et inimese täielikult vaktsineerituks lugemiseks, peaks ta saama vähemalt 7 kordussüsti.

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
Kata
Kata
13. jaan. 2022 17:29

Kusjuures Twitteri “meditsiinispetsalistid” on selle juba valejutuks kuulutanud ja sulgenud jagamise, laikimise jne.
Uskumatu kuidas meiega manipuleeritakse ja tsenseeritakse, Twitter Euroopa Ravimiameti vastu – ulme.