SUUR meeleavaldus vaba ühiskonna kaitseks

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Laupäeval, 23. oktoobril kell 12.00 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul suur meeleavaldus, kus seistakse ühiselt selle eest, et Covid-19 vastases võitluses säilitataks austus vaba ühiskonna aluseks olevate põhimõtete vastu.

Meeleavalduse veebilehel meeleavaldus.ee on välja toodud kolm põhilist punkti, mida nõutakse:

  1. Faktiline sundvaktsineerimine ei ole vastuvõetav ja peab lõppema. Vaktsineerimise vabatahtlikkuse põhimõtet peab austama reaalselt, mitte vaid deklaratiivselt.
  2. Vaktsiinipassidega ühiskonna lõhestamine ei ole vastuvõetav ja peab lõppema. Põhiseadusega tagatud põhimõtet, et kõik inimesed on seaduse ees võrdsed, ei tohi eirata.
  3. Laste massiline Covid-19 vaktsineerimine on põhjendamatu ja peab lõppema. Kõiki lapsi puudutavaid poliitilisi otsuseid langetades tuleb seada esikohale laste, mitte kellegi teise huvid.

Meeleavalduse peakorraldaja Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks rõhutab, et tegemist on väärika, soliidse ja rahumeelse üritusega ning osalema oodatakse üle 5000 meeleavaldaja.

Esinejate nimekirja pole küll veel avaldatud, kuid teadaolevalt on Tõnis Mägi andnud oma kindla nõusoleku meeleavaldusel osaleda.

5. oktoobri „Fookuse“ saates tõdes Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhataja Varro Vooglaid, et inimesed on viidud juba piirini, kus nad enam ei kavatse põhiseadusevastastele korraldustele alluda ning valitsuse tegevus on muutunud juba naeruväärseks.

Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi sõnas, et kui võimu poolt välja mõeldud riiklikud korraldused, ei leia ühiskonnas rakendust, siis on need tegelikult tühised.

„Tasub rõhutada, et demokraatlikus ühiskonnas peab oma õiguste eest seismine olema erinevate ühiskonna gruppide koostöö. Me peame leidma endas üles suureemeelsuse, et teha koostööd inimestega kellega me võib-olla tõe poolest kõikides maailmavaatelistes aspektides ei nõustu.“

„Samamoodi nagu nemad ei nõustu kõikide maailmavaateliste aspektides meie portaali või SAPTK tegevuses, aga selles küsimuses, kus sundvaktsineerimise tingimustes on kaalul kõikide meie põhiseaduslikud õigused, laste tervis ja inimeste elu, tuleb koonduda ühise lipu alla ja oma õigusi väärikalt kaitsta,“ sõnas Järvi.

„Koostöö vaim on väga oluline, mida Eesti ühiskonnas väga ei leidu. Eestis on väga palju grupikesi, kes ei suuda omavahel koostööd teha, kuna nende mingisugused maailmavaated ei kattu. Aga niimoodi seda ühiskonda ühtseks ei vormi ja niimoodi me oma õiguste eest seista ei suuda ning jaga ja valitse printsiip on juba Vanast Romast tuntud. Need väikesed grupikesed ei suudagi seista oma õiguste eest ja valitsus võibki neist diktatuuriliste meetmetega üle rullida.“

Vooglaid lisas omalt poolt, et: „Eks see ju Eesti ühiskonna üks suuri hädasid olegi, et inimesed ei ole suutelised koostööd tegema, ühiseks peetud ideaalide nimel. Pidev kemplemine, kaklemine, tülitsemine, intriigitsemine ja sellised asjad – ma usun et tihtipeale need ka soositakse. See on ju võimule teada olev tehnika, et mida rohkem sa suudad opositsioonis lahkhelisid, lõhesid ja vaenu külvata, seda väiksem on nende suutlikus sinule reaalset ohtu kujutada.”

“Kutsume kõiki näitama üles suuremeelsust ja sallivust, sest see on just nüüd see koht. Me teame, et meil on erimeelsused mitmetes küsimustes, aga me saame ka aru, et meil seisab ees ühine võitlus, ühiseks peetud ideaalide nimel ja me oleme suutelised seda ühist võitlust üheskoos pidama!“

Vooglaiu sõnul annavad nemad endast maksimaalse panuse, et korraldada suur ja vägev meeleavaldus nende põhiseadusvastaste ja ebamõistlike koroonapiirangute vastu.

„See on nüüd see üks suur meeleavaldus, mis sel teemal tuleb ja pärast ei ole mõtet hakata enam rääkima, et nüüd vist ikka võiks mingi suure meeleavalduse korraldada, kui nüüd kohale ei tulda. Minu hästi siiras ja tõsine palve kõikidele inimestele on see, et tulge kohale, võtke ka sõbrad ja tuttavad kaasa ja tuleme suurte jõududega välja ja teeme selle pingutuse.“

Vooglaiu sõnul on see mõnes mõttes testiks Eestimaa rahvale, et kas me tõesti oleme orjameelsed, nagu tihti räägitakse ja me ei ole suutelised oma õiguste ja vabaduste eest reaalselt välja astuma. Või oleme me ikkagi selline rahvas, kes mingil hetkel on suuteline ja ütleb, et: „Nüüd aitab küll!“

„Me ei tule laamendama, lõhkuma, märatsema ja me ei tee midagi ebasoliidset, aga me tuleme välja ja näitame, et meie jaoks on need asjad olulised ja me ei kavatse selle olukorraga leppida.“

Korraldajate poolt on palgatud rohkearvuliselt turvamehi, et tagada täielik kord ja hoida ära provokatsioonid. Samuti palutakse kõigil provokatsioonidele mitte alluda. Koostööd tehakse ka politseiga, kes on kohal mitte inimest hirmutamiseks vaid selleks, et tagada inimeste põhiseaduslikku õigust meelt avaldada.

Meelavalduse korraldajaid saab omalt poolt toetad annetusega.
Makse saaja: Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks
Konto: EE144204278613482704

OLE KOHAL!!!

guest
2 Comments
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
juss peekon
25. okt. 2021 02:02

1.Terve mõistuse välja kutsumine see-eest on. Sundvaktsineerimine ei ole loomulikult õigustatud. Mistõttu ka Eesti Vabariigis ei toimu sundvaktsineerimist. Soovi korral võivad huvilised kontrollida EV Riigi Teataja portaali aadressil http://www.riigiteataja.ee . 2.Vaktsiinipassidega ühiskonda lõhustada – Teie õigustamata ja põhjendamata väidetel – paistab hetkel ainuõige tegevus, kuna see paistab olevat parim viis eristada ajupestuid neist, kes oskavad oma mõistuse häält kuulata ja viiruse vastu võitlemiseks oma panus anda. Kui kellelgi on mõjuvaid ja põhjendatud argumente, miks ma oma väitega eksin, siis kuulan huviga. 3. Seda edasist sodi ma ei hakka isegi kommenteerima. Piinlik on lugeda, et keegi väidetavalt ülikooliharidusega ja loodetavasti ka… Loe lisaks »

Sebastian Keinast
25. okt. 2021 02:12
Reply to  juss peekon

jutt jumala õige. putsi minge tehke ära see süst. viirus hoiab ka kaugemale ja emad ei lämbu ära