Maailma Majandusfoorum tutvustas uut jälgimisvahendit – südamelöögid saavad inimese digi-IDks

Didi Rankovic | Reclaim the Net

Maailma Majandusfoorum (World Economic Forum – WEF), „suure lähtestamise” („Great Reset“) kontseptsiooni looja, annab oma tegevuskavale hoogu juurde ning püüab nüüd ennustada, millised on pandeemiale reageerimise tagajärjed.

WEF postitatud videos selgitatakse, kuidas võib nende arvates COVID-pandeemia inimeste elusid pikas perspektiivis ümber muuta. Need mõjud on jagatud viide kategooriasse ja rõhutatakse „digitaalse transformeerimise“ keskset rolli, mis mõjutab majandust, inimesi ja valitsusi.

Nende viie hulka kuulub ka masside jälgimise uus innovaatiline vahend.  

Need ennustused puudutavad näiteks kaugtööd tegema sunnitud kontoritöötajate edasist elu ja tööd – nad on üha rohkem isolatsiooni surutud ning nende igapäevane füüsiline tegevus on piiratud. Kuid tõenäoliselt on neil võimalik käia kogukonnas „kodust 15 minuti kaugusel“ asuvates keskustes, kus asuvad ka restoranid ja spordisaalid.

Veel käsitletakse inimestele toidu kätte toimetamise suuremat levikut ja hariduse tulevikku, millest väidetavalt saab kodus- ja kooliõppe hübriid.

Kuid eriti huvitav on see, kuidas WEF näeb tulevikku seoses turvalisusega: kasutusele tuleks võtta siiani vähese tähelepanu osaliseks saanud unikaalne biomeetriline marker: inimese südamelöögid.

Sellise tehnoloogia on Pentagon juba välja arendanud ja loonud seadme Jetson, mis tuvastab inimese nii-öelda kardiaalse allkirja järgi. Seda tehti USA eriüksuste palvel, kes soovisid oma vaenlasi 200 meetri kauguselt täpselt tuvastada.

Kuid tulevikus, nagu WEF ennustab, on „vaenlased” kõik, mitte ainult turvakaalutlusel sihtmärgid, vaid ka näiteks „poodi sisenevad ostjad, et nende külastusi personaliseerida”.

Infrapunalaser aitab samuti vältida probleeme seoses maskide kandmisega, sest paljud näotuvastussüsteemid satuvad maske kandvate inimeste jälgimisel „ummikusse“.

Niisugustel laseritel on pikas perspektiivis „eelis“. Praegu saab vaenlase leida 200 meetri kauguselt, aga 2019. aastal märkis Steward Remaly, Pentagoni terrorismivastase võitluse tehnilise toe büroost: „Ma ei taha öelda, et suudaksime seda (tuvastada inimesi) ehk kosmosest teha, kuid pikemad vahemaad peaksid olema võimalikud.”

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments