Tartuffil nõutakse külastajatelt koroonapassi juba enne valitsuse korralduse jõustumist

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Käesoleva nädala esmaspäeval Tartus alanud armastusfilmide festivalil Tartuff, nõutakse külastajatelt juba koroonapassi olemasolu ning ilma selleta Athena keskusesse dokumentaal- ja lastefilmide seanssidele ei pääse. Alternatiiviks on teha koha peal 5 € kiirtest.

Selleks, et kinoseansile pääseda peab külastaja oma terviseportaalist välja printima või telefoni laadima QR-koodi, mis tõestab, et inimene ei ole koroonaviirusesse nakatunud. Tartuffi filmifestival kehtestas selle nõude nädal aega enne seda, kui jõustub valitsuse korraldus, mis nakkusohutuse kontrolli nõuab.

Valitsuse 30. juulil välja antud korralduses seisab, et kui üritustel või tegevustes osaleb alates 9. augustist siseruumides üle 50 ja väljas üle saja inimese, siis tuleb tagada kõigi külastajate nakkusohutus ja selle kontroll. See tähendab, et üritustel ja tegevustes saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, koroona läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed.

Taaskord tuleb tõdeda, et tegemist on olukorraga, mille eest Vanglaplaneet on peale COVID-19 pandeemia algust korduvalt hoiatanud. Samuti oleme hoiatanud selle eest, et kui eestlased nõustuvad seda mängu kaasa mängima, siis jätame hüvasti oma isikuvabaduste ja eraelu puutumatusega, sest see on alles algus.

On selgelt näha, kuidas ühiskonda suunatakse järjest kiirenevas tempos, Hiinas üha tugevamini kanda kinnitava sotsiaalse krediidi mudeli poole, kus valitsusel on läbi tehnoloogiliste lahenduste inimeste üle täielik kontroll ja võim otsustada nende elude üle.

Kui eestlased, sarnaselt Tartuffi korraldajatega, selle süsteemiga vabatahtlikult kaasa jooksevad, siis kahjuks ei ole meil rahva ja riigina absoluutselt mitte mingisugust väljavaadet ning meie järeltulevad põlved elavad veelgi suuremas orjuses kui meie esivanemad.

Inimesed peavad mõistma, et kogu koroonapandeemia on suur pettus, sest PCR-testid on koroonaviiruse testimiseks kasutud ning Covidi vaktsiinid ebaefektiivsed ja ohtlikud. Ainus viis oma vabadus säilitada on rahumeelne ja massiline kodanikuallumatus ning sellest on õnneks saanud aru ka need poliitikud, kes esialgu koroonarongiga kaasa jooksid. Isegi kui seda julgetakse välja öelda vaid opositsioonis olles, on see ainuõige ja oluline sõnum, mis inimestele jõudu annab.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments