COVID-19 vaktsiinivastaseid võib Prantsusmaal oodata ühistranspordikeeld

Tyler Durden | Zero Hedge

Hiljuti töösse antud seaduse kohaselt keelatakse Prantsusmaal elavatel inimestel, kes keelduvad COVID-19 vastu vaktsineerimast, ühistranspordi kasutamine ja muus avalikus tegevuses osalemine. 

Parlamendile esitatav seadus kohustab kodanikke omama tõendeid negatiivse COVID-testi või ennetava ravi, sealhulgas vaktsiini manustamise kohta selleks, et saada õigus ligipääsuks  transpordile või mõnedesse asukohtadesse, samuti teatud üritustele.

Uudisteagentuuri AFP sõnul on eelnõu tekitanud vihast protesti opositsioonipoliitikute poolt.

Prantsusmaa vaktsineerimisprogramm, mis peaks algama pühapäeval, ei ole kohustuslik ning suur hulk ehk 55% kodanikest ütleb, et nad ei nõustu ennast süstima.

RN (Ressemblement National, Prantsuse rahvuslik liit) juht Marine Le Pen nimetas vaktsiinimeedet põhimõtteliselt totalitaarseks.

“Selle seaduseelnõu eesmärk ei ole küll muuta vaktsineerimine kohustuslikuks, kuid see muudab kõigil, kes sellele ei allu, sotsiaalse suhtlemise võimatuks,“ ütles Le Pen.  

RN partei spiiker Sebastien Chenu nimetas plaani “tervisediktatuuriks”, tsentristist senaatori Nathalie Goulet’ sõnul on eelnõu aga “rünnak avalike vabaduste vastu”.

Parempoolse keskerakonna LR asejuht Guillaume Peltier hoiatas, et seadus lubab valitsusel “saada kõik volitused meie vabaduste peatamiseks ilma parlamendipoolse kontrollita”.

Prantsusmaa on kehtestanud mitmed kõige rangemad lukustamismeetmed Euroopas, sealhulgas kohustus, et kodanikud peavad iga kord oma kodust lahkudes täitma selleks vormi.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments