27. novembril toimub Tallinnas Vabaduse väljakul suur koroonameetmete vastane meeleavaldus

„Meeleavalduse eesmärgiks on näidata avalikku erimeelsust, mis on suunatud Eesti Vabariigi Valitsuse otsusele, mis omakorda kohustab maskide kandmist,“ kirjutab meeleavalduse algataja motivatsioonikõneleja William Koval.

Meeleavaldus “Vabadus Vabalt hingata” toimub 27. novembril kell 15:00-16:30 Vabaduse väljakul. Koval kutsub kõiki üles kaasa võtma plakatid, mis avaldavad arvamust selles küsimuses ja toonitab, et meeleavaldust viiakse läbi äärmiselt rahulikult, ilma alkoholi ja agressioonita.

„Armsad kaasmaalased, õed ja vennad. Ajalool on komme ennast korrata ja taaskord on kätte jõudnud aeg ühiselt kokku tulla ja seista mille eest mis on meie sünniõigus. Seista oma vabaduse eest nagu tegime seda laulva revolutsiooni ajal.

Võlgneme selle oma esivanematele, kes seisid selle eest, et saaksime olla vabad. Teeme seda oma laste, emade, isade nimel, kellest hoolime.

Unustame korraks kõik erimeelsused, sest kaalul on meie vabadus vabalt hingata, kallistada, liikuda ja näha naeratusi oma õdede-vendade nägudel.

Kui me ühiselt usume, et seda suudame, siis see ongi kõik, mis selleks vaja.

Kui sina usud meisse, tahad osa saada ajaloolisest sündmusest ja soovid näidata meie rahva ühtsust, nagu tehakse seda mujal maailmas, siis tule ühine meie rahumeelse meeleavaldusega reedel 27.11 algusega kell 15.00 Tallinnas Vabaduse väljakul.

Võta kaasa hea tuju ja valguse näitamiseks valge küünal. KOHTUMISENI!“

Vaata täpsemalt Vabadus Vabalt Hingata Facebooki lehelt.

NB: Täna hommikul ütles Vandeadvokaat Allar Jõks, et tema hinnangul on valitsuse korraldus avalikes siseruumides maske kanda tühine. Samuti ei ole tema hinnangul kedagi võimalik trahvida maskide mittekandmise eest.

guest
2 Comments
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
Avo-Rein
Avo-Rein
26. nov. 2020 12:14

Hea maskivastane! Kujuta ette niisugust olukorda (mida ma kellelegi muidugi ei soovita) – sa võid sattuda operatsioonilauale. Maailmas juhtub ju kõike. Ja kujuta ette, opibrigaad marsib sisse, kõik hammaste välkudes, rõõmsa naeratusega, ilma maskita. Sest te ju kinnitate – maskist pole kasu, see on vabaduse piiramine jms. Kuidas meeldiks?

Külli Kõppo-Jacobson
Külli Kõppo-Jacobson
7. dets. 2020 14:13
Reply to  Avo-Rein

Austatud Avo-Rein! Mulle on arusaamatu Teie kirjeldatud absoluutne olukordade ja meetmete ühtlustamine. Toon teile mõningaid näiteid. Inimese keha reageerib väga erinevalt ainetele, sõltuvalt sellest, kas aine on manustatud suu kaudu või näiteks, süstitud lihasesse või süstitud veeni. Seda seetõttu, et seedetraktis on inimesel mitmeid vahendeid ja võimalusi, kuidas kahjulik aine või patogeen kahjutuks teha. Kui aine läheb kohe veeni, siis on keha “haavatavam” ja ta ei oska või ei suuda piisavalt reageerida. Sarnane erinevus olukordades on ka Teie kirjeldatud situatsioonis. Terve inimese keha on võimeline hakkama saama meid parvedena ümbritsevate bakterite, viiruste ja seentega, sest me oleme harjunud sellises olukorras… Loe lisaks »