Maskita lätlasi enam avalikku ruumi ei lubata ja kauplustes ei teenindata

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Nagu ka varasemates uudistes märgitud, on valitsustel keeruline erinevaid koroonameetmeid (maski kandmine, vaktsineerimine, koroonarakenduse kasutamine) seadusega kohustuslikuks teha. Selle asemel pannake rangelt soovituslike reeglite järgimise kontrolli kohustus teenusepakkujatele, kes äride sulgemise hirmus valitsuste korraldusi täidavad.

Lätis tehakse sellega algust 19. novembril, kui seal hakkavad kehtima uued reeglid ning ilma kaitsemaskideta inimesi avalikesse ruumidesse ei lubata ja seal tegutsevatel teenusepakkujatel pole lubatud neid teenindada.

“Osa ärisektorite keelustamise või ülemääraste piirangute vältimiseks on vaja tagada, et ürituste korraldajail ja äriteenuste pakkujail ei oleks lubatud osutada teenuseid isikule, kes ei järgi epidemioloogilisi ohutusnõudeid,” seisab Läti tervishoiuministeeriumi selgituses.

Ürituste korraldajail, äriteenuste pakkujail või hoone omanikel tuleb tagada, et näomaskideta inimesi hoonesse ei lubataks. Vastasel juhul võetakse nad haldusvastutusele.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments