WHO uus normaalsus – DIGITAALNE TÜRANNIA

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) COVID-19 erisaadik Dr David Nabarro ütles hiljuti The Spectatorile antud intervjuus, et “Meie WHO-s ei toeta täielikku liikumiskeeldu kui esmast vahendit koroonaviiruse leviku piiramisel.” Nabarro sõnul soovitab WHO nüüd, et valitsused peavad viirusega võitlemiseks välja töötama „paremad süsteemid“.

On selge, et Dr Nabarro ei olnud oma avaldust tehes üdini siiras ja tegemist on klassikalise hea ja halva võmmi mänguga. Halva võmmi rolli täidavad riikide valitsuste juhid, kes kehtestavad Prantsusmaal, Itaalias, Inglismaal jm taas karme piiranguid. Hea võmm on WHO, kes enda sõnul hoolib inimeste heaolust ja majanduse taastamisest ning teeb kõik selleks, et maailmas normaalne elu taastada.

Selle näitemängu eesmärgiks on meelitada inimesed WHO poolt välja pakutavaid süsteeme kasutama. Nagu Vanglaplaneet hiljuti kirjutas on Lätis juba kasutusel süsteem, et riiki sisenejad peavad ennast elektrooniliselt registreerima. Seejärel väljastatakse inimesele isiklik QR-kood, mille abil on ametivõimudel võimalik kontrollida tema isiku- ja terviseandmeid.

Selliseid lätlaste Covidpassiga sarnaseid rakendusi arendavad välja ka Eesti ettevõtjad. Peaminister Ratas allkirjastas koos WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus ühiste kavatsuste protokolli, mis lubab Eesti ettevõtjatel ja teadlastel alustada tööd digitaalse immuniseerimispassi, X-tee lahenduste ja muude projektide kallal.

WHO ehk UMK ehitajate käepikendus püüab inimkonda üle kavaldada. Nende enda poolt kavandatud ja tekitatud koroonapaanika tõttu on maailma majandus kokku varisenud ning nüüd tulevad nad välja lahendusega, milleks on inimestele elektrooniliste märgiste külge kleepimine.

Kujutage ette olukorda, et soovite minna lennureisile, kontserdile või lihtsalt poodi ning sissepääsu loa saamiseks peate esitama QR-koodi, mille abil kontrollitakse teie tervisliku seisundit. Kui kõik on korras, siis ei teki probleeme.

Kui aga olete kasvõi korraks puutunud kokku inimesega, kes hiljem annab positiivse koroonatesti, ei lähe kõik enam nii libedalt. Kõigepealt, kui teil on alla laetud HOIA rakendus, siis tuleb telefonile teavitus, et peate kodus püsima. Seejärel helistab teile terviseameti kõnerobot, mis edastab samasuguse sõnumi. Peale seda pole poodi või lennukile pääsemine enam nii lihtne, sest oma QR-koodiga te enam väravatest ja ustest läbi ei pääse.

Selline olukord võib mõnele (mitte lätlastele) tunduda ulmefilmi stsenaariumina, aga reaalsus on see, et just sellisesse suunda hetkel maailma juhitakse.

Alljärgnevast CovIDpass reklaamklipist saab väga hea ettekujutuse, kuidas selline süsteem töötab ning kuidas seda inimestele tutvustatakse.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments