WHO: inimesed peavad harjuma uue eluviisiga

Peeter Proos | Vanglaplaneet

WHO Vaikse ookeani lääneosa piirkonna direktor Takeshi Kasai hoiatas, et liiga varajane piirangute leevendamine toob kaasa uued nakatunud.

Kasai sõnul pole ükski riik COVID-19 eest kaitstud. „Enne kui meil pole vaktsiini või efektiivset ravi selle vastu peab praegune olukord saama meie uueks normaalsuseks,“ ütles Kasai.

“Inimesed ja ühiskond peavad olema valmis uueks eluviisiks.”

Enamiku ekspertide hinnangul kulub koroonaviiruse vaktsiini väljatöötamiseks ja masstootmisesse jõudmiseks 12–18 kuud.

USA Haiguste kontrolli- ja ennetuskeskuste (CDC) direktor Robert Redfield hoiatas ameeriklasi, et „viiruse rünnak meie riigi vastu järgmisel aastal võib osutuda isegi rängemaks kui see, mida me just praegu läbi teeme“.

WFP (Maailma Toiduprogramm) peadirektor David Beasley sõnul on koroonakriisi tõttu sattunud ohtu 265 miljoni inimese elu. Nende elu ei ähvarda mitte COVID-19 viirus, vaid toidu nappus.

Koroonahaigusest paranev Beasley hoiatas ÜRO Julgeolekunõukogu, et „me oleme näljapandeemia lävel“ ja maailma võib lühikese ajaga tabada mitu „piibellikes mõõtmetes“ näljahäda.

Hetkel on maailmas koroonaviiruse tõttu surnud VÄIDETAVALT 180 000 inimest. Kõrvutame seda 265 000 000 inimesega, kelle elud hävitatakse.

On imekspandav kui vähesed inimesed mõistavad ja julgevad tunnistada, et praegu toimuv on libaoperatsioon vaba inimkonna vastu. Lausa hirmutav, kui lihtne on meid lollitada ning võimul meid oma tahtele allutada.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments