Süüria poiss väidab, et ta värvati lavastama keemiarünnakut.

Infowars

Laps ütleb, et ta osales tahtmatult keemiarünnaku lavastuses Doumas, mis kutsus esile Briti, Prantsuse ja USA jõudude õhurünnaku eelmisel nädalal.

Hassan Diab meenutab kolmapäeval Russia 24 TV intervjuus, kuidas ta meelitati kohalikku haiglasse, kus ta võeti kinni tundmatute inimeste poolt, kallati vett näkku ja filmiti.

„Me olime keldris. Ema ütles mulle, et täna meil ei ole midagi süüa ja me sööme homme. Kuulsime väljas karjet, mis ütles, et me läheks haiglasse. Me jooksime haiglasse ja kohe kui sisenesime, krabati mind ja hakati veega üle kallama,“ ütles Diab lähtudes Sputnik News tõlkest.

Diab’ga paistab intervjuul kõik korras olevat, pole mingeid tõendeid ega sümptomeid, mis viitaks, et ta on just keemiarünnakus kannatada saanud.

Poisi isa ütles KP.ru ajakirjanikule Alexander Kots’ile, et ta ei usu, et seal oleks olnud mõni keemiarelv. Väidetavatele kannatanutele, kaasaarvatud tema poeg, jagati pärast haiglas maiustusi.

Diab’i isa ütles: „Seal ei olnud keemiarelvi. Ma suitsetasin õues ja ei tundud midagi. Haiglasse minnes nägin oma perekonda. Sõdurid andsid neile datleid, küpsiseid ja riisi selle eest, et nad osalesid filmimisel. Seejärel lubati neil koju minna.“

Наше видео с места инсценировки последствий химической атаки в Думе. Один из ее невольных участников и местный доктор рассказали, что там происходило на самом деле. Текстовый репортаж тут: https://m.kp.ru/daily/26821.4/3857796/

Posted by Александр Коц on 18. aprill 2018. a.

 

Peale sotsiaalmeedias levinud väidet, et poiss videos ei ole Diab, tehti võrdlevad fotod.


Al-Qaedaga seotud valitsusvälist organisatsiooni “Valged kiivrid” on sageli süüdistatud tsiviilisikute vastu suunatud rünnakute eest, et laimata Bashar Al Assadi režiimi.

Poisi tunnistus tuleb ajal kui neokonservatiivid survestavad president Trumpi, et ta jätkas eelmisel reedel alanud sõjategevust Damaskusele.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments