Eestis välja töötatud sõidukite jälgimissüsteem laieneb maailma

Raigo Neudorf
E24
21. detsember 2010

Eesti firma OÜ Navirec on välja töötanud sõidukite jälgimissüsteemi, millega ettevõte laieneb aktiivselt erinevatele välisturgudele.

Navireci näol on tegu kõrgtehnoloogilise sõidukite positsioneerimise süsteemiga, mis võimaldab jälgida GPS seadmetega varustatud sõidukeid reaalajas, võimaldades suuremate autoparkide omanikel saavutada märkimisväärset kulude kokkuhoidu.

Kasutades mobiilset andmesidet, satelliitpositsioneerimist, internetti ja  personaalarvutit  võimaldab Navirec jälgida seadmete asukohta reaalajas ja ka vaadata, mis toimus minevikus.

OÜ Navirec juhatuse esimees Allan Selirand märkis, et ettevõte on tänaseks juba mitmetesse riikidesse laienenud ning hetkel teenindatakse kliente lisaks Eestile veel Soomes, Lätis, Leedus, Poolas, Makedoonias, Kosovos ja Slovakkias.

Näiteks Kosovos on Navireci jälgimissüsteemidega varustatud ca 2000 riigile kuuluvat sõidukit, üks eksootilisemaid turge on ettevõtte jaoks aga Bermuda, kus seadmetega on varustatud sadakond sõidukit.

«Üks Navireci 2011. aasta eesmärke on kasvatada enda välisturgude käive suuremaks kui Eesti sisene teenuskäive. Esimesed sammud sellel suunal on ka tehtud, kuid järgmise aasta esimene pool peaks juba väga selgelt näitama, kas seatud eesmärk on võimalik ka saavutada,» sõnas Selirand.

Ta lisas, et välisturgudele sisenedes kaalutakse teha koostööd teisegi Eesti sama valdkonna firmaga Oskando, kuna väikestel Eesti firmadel on mõistlik eksportturgudele laienedes seljad kokku panna ning sinna koostööpartneritena laieneda.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments