Tšehhi keskpankur: IMF turgutas ise töö saamiseks Ida-Euroopa riikides kriisi

Kaja Koovit
E24
3. aprill 2010

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) toitis areneva Euroopa majanduskriisi, tekitamaks olukorda, et fondi poole abipalvega pöördutakse, lausus Tšehhi keskpanga asepresident Mojmir Hampl.

«Läti, Ungari, Ukraina ja Rumeenia päästeoperatsiooni juhtinud IMF tõlgendas fondi uue juhi Dominique Strauss-Kahni eestvedamisel andmeid valesti,» vahendas Reuters keskpankuri Austria ajalehele Der Standard antud intervjuud.

«On naeruväärne, et see oli just IMF, kes kriisi suurendas,» lausus Hampl «See oli ilmne katse kogu regiooni abipalvega fondi jutule tuua».

Hampli sõnul võib öelda, et enne kriisi ei olnud IMFil kliente. Kriis ja  uus juht Dominique Strauss-Kahn tõid fondile tööd ja lisaraha, ütles Hampl.

Tšehhi keskpanga president Zdenek Tuma kinnitas Reutersile, et asepresident avaldab oma isiklikku arvamust. «See ei ole keskpanga ametlik seisukoht ja mina seda ei jaga,» lausus Tuma.

Sellest, et majanduskriis on olnud vesi IMFI veskile, on ajakirjanduses kirjutatud ka varem. Aasta tagasi kirjutas Bloomberg, et IMF võib 2010. aastal tänu hädas Ida-Euroopa riikide abilaenudele varem oodatud kahjumi asemel teenida ligi 650 miljonit dollarit kasumit. 2007. aastal prognoosis fond 2010.aasta kahjumiks 360 miljonit dollarit.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments