Briti valitsuse võit: kolm moslemit mõisteti 2006. aasta suures vandenõus süüdi

Eesti Ekspress
8. september 2009

Kolm briti moslemit mõisteti eile süüdi vandenõus, mis oleks jäljendanud 9/11 terrorirünnakuid ning mõrvanud kolm aastat tagasi tuhandeid lennukireisijaid.

Woolwichi kroonikohus leidis, et ninamees Abdulla Ahmed Ali, Assad Sarwar ja Tanvir Hussain plaanisid õhata seitse reisilennukit teel Heathrow lennujaamast Põhja-Ameerikasse, kirjutab Times Online.

Veel üks süüalune Umar Islam mõisteti süüdi üleüldises mõrvavandenõus, kuna kohus ei suutnud otsustada, kas ta teadis vandenõu konkreetsetest sihtmärkidest või mitte.

Kolm ülejäänud süüdistatavat – Arafat Khan, Ibrahim Savant ja Waheed Zaman – mõisteti õigeks, kuid võivad uute mõrvasüüdistustega taas kohtu alla sattuda. Kaheksas süüalune, moslemiks pööranud Donald-Stewart Whyte mõisteti terrorismissüüdistustes õigeks, kuid saab siiski karistuse tulirelvade ebaseadusliku omamise eest.

Abdullah Ahmed Ali plaan nägi ette, et vedelal lõhkeainel baseeruvad isevalmistatud pommid pannakse plahvatama liinilennukitel, mis suunduvad Põhja-Ameerika suurlinnadesse – San Francsisco, Toronto, Washington, Montreal, New York, Chicago. Lõhkeaine soovis ta peita karastusjoogipudelitesse. Prokuröridel õnnestus tõestada, et salaplaani juhiti suures osas Pakistanist. Ka tuli arvatavasti just sealt plaani teostamiseks vajalik raha – kuidas muidu oleks suutnud töötu Ali osta 138 000 naela maksva korteri (mis muudeti pommitehaseks) ja maksta selle eest sulas?!

Vandenõu muutis teostamatuks 2006. aastal karmistatud kontroll lennujaamades, millega keelati vedelike kaasavõtmine lennukisalongi. Teada on, et suitsiidimissioonile pidid kindlalt minema Ali ja Tanwir Hussain. Assad Sarwari ülesandeks oli aga levitada pommimeeste pool eelnevalt salvestatud märterivideosid, milles esinesid Waheed Zaman, Ibrahim Savant ja Arafat Khan

Suurbritannias sündinud Ali sai oma vandenõuks inspiratsiooni 9/11 terrorirünnakutest ja Osama bin Ladenist. On teada, et mees plaanis suitsiidimissioonile kaasa võtta ka oma väikelapse.

Suurbritannia näeb soosivas kohtuotsuses suurt võitu võitluses terrorismi vastu. Samas näitab see ka, kui raske tegelikult selline protsess on. Vandenõu tõestamiseks ja süüdimõistva kohtuotsuseni jõudmiseks kulus kolm aastat, 50 miljonit naela ja kaks pikka kohtuprotsessi.

Allikas

Vanglaplaneedi kommentaar:

Paar aastat tagasi ei olnud brittidel probleemiks oma inimesi tappa, et sõda väljamõeldud terrorismiga saaks jätkuda:

7.7.05

Ning propagandamasin töötab aina edasi.
Inglisekeelset lugemist:

Absurd Liquid Bomb Court Case Produces Convictions

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments