Tyler Durden | Zero Hedge
Austraalia riiklik luureamet rahastab projekti, mille eesmärk on uurida inimaju rakkude ja tehisintellekti ühendamise võimalusi.
Melbourne’is asuva idufirmaga Cortical Labs teadlaste rühm sai 600 000 dollari suuruse toetuse, et ühendada omavahel bioloogia ja tehisintellekt. Meeskond on juba näidanud, kuidas umbes 800 000 ajurakku Petri tassis suudavad Pongi mängida.
“See uus tehnoloogiline võimekus võib tulevikus lõpuks ületada olemasoleva, puhtalt ränipõhise riistvara jõudluse,” ütles meeskonna juht Adeel Razi, Monarchi ülikooli dotsent.
“Selliste teadusuuringute tulemused avaldaksid märkimisväärset mõju mitmetes valdkondades, nagu näiteks, kuid mitte ainult, planeerimine, robootika, täiustatud automaatika, aju-masinliidesed ja ravimite avastamine, andes Austraaliale märkimisväärse strateegilise eelise.”
Razi sõnul võimaldab see tehnoloogia masinintellektil “õppida kogu oma elu jooksul” nagu inimese ajurakud, võimaldades tal õppida uusi oskusi ilma vanu kaotamata, samuti rakendada olemasolevaid teadmisi uutes ülesannetes.
Razi ja tema kolleegid kavatsevad kasvatada ajurakke laboratooriumis, mida nimetatakse DishBrain-süsteemiks, et uurida seda “pideva elukestva õppimise” protsessi.
Razi ütles, et “Me kasutame seda stipendiumi selleks, et arendada paremaid tehisintellekti masinaid, mis jäljendavad bioloogiliste närvivõrkude õppimisvõimet.”
“See aitab meil suurendada riistvara ja meetodite võimsust nii palju, et neist saaks elujõuline asendus ränipõhistele arvutitele.”
Meeldetuletuseks nii palju, et maikuus lubas USA toidu- ja ravimiamet (FDA) Elon Muski ettevõttel Neuralink inimestele mõeldud ajuimplantaate uurima hakata.