Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) nõuab, et valitsused üle maailma paneksid elu sisuliselt seisma, et vähendada nafta kasutamist ja täita „kliimamuutuse” eesmärke.
Inimestele on tehtud korraliku ajupesu ja pandud nad uskuma, et planeet on teel katastroofi poole, see on nende süü ning nad peavad maailma päästmiseks oma käitumist muutma. Aga see ei ole kaugeltki tõsi.
Kindlasti saaks inimesed loodusesse ja teistesse Maa elanikesse viisakamalt suhtuda, kuid see väide, et kui me 2050 aastaks süsinikuneutraalsust ei saavuta, siis on maailmalõppu oodata, on puhas propaganda. Eliit kasutab tuleviku kujundamiseks hirmu kui tööriista, nii nagu nad tegid seda väidetava COVID-19 pandeemia ajal ja hetkel teevad Ukraina sõjaga.
Hea näide on vale selle kohta, kuidas inimesed on süüdi ookeanite plastikureostuses.
Need kes on näiteks McDonaldsit külastanud teavad, et seetõttu on seal nüüd paberist joogikõrred.
Aga plastkõrred ei ole probleem. Tegelik probleem on vette jäätud ja hüljatud kalapüügivahendid, mis moodustavad suurema osa ookeanide plastilisest reostusest ja on mereelukatele surmavad. Teine suur saasteallikas on tohutu hulk plastijäätmeid, mida laevadelt merre visatakse.
Tegelik probleem on korporatsioonid, mitte tavaline inimene. Mitte meie ei pea enda käitumist muutma, vaid seda peavad tegema suurkorporatsioonid.
Aga need raisakotkad on haistnud oma järgmist võimalust kiiresti rikkaks saada. Just seetõttu on neil vaja, et inimesed usuksid probleemi eksisteerimisse ja et nad selle eest maksaksid. Ja just siin tuleb mängu Rahvusvaheline Energiaagentuur.
Rahvusvaheline Energiaagentuur asutati 1974. aastal pärast 1973. aasta naftakriisi. Algselt loodi Rahvusvaheline Energiaagentuur naftatarne probleemidega tegelemiseks.
Aastakümnete jooksul on selle roll laienenud kogu maailma energiasüsteemile, hõlmates traditsioonilisi energiaallikaid, nagu nafta, gaas ja kivisüsi, ning puhtamaid ja kiiremini kasvavaid energiaallikaid, nagu päikese- ja tuuleenergia ning biokütused.
Kui valitsused 2020. aasta alguses ülemaailmse tervise- ja majanduskriisiga toime üritasid tulla, soovitas Rahvusvaheline Energiaagentuur valitsustel tagada, et nende majanduse elavdamise kavad keskenduksid puhta energia investeeringutele, et luua tingimused süsinikdioksiidi heitkoguste jätkusuutlikuks taastumiseks ja pikaajaliseks struktuurseks vähendamiseks.
Praegu tegutseb Rahvusvaheline Energiaagentuur oma liikmesriikide poliitikanõunikuna.
IEA praegune tegevdirektor on Fatih Birol, kes astus ametisse 2015. aasta lõpus ja alustas oma teist ametiaega neli aastat hiljem.
Siin vestleb ta Microsofti asutaja ja ravimitööstuse suurinvestori Bill Gatesiga 2021. aasta mais toimunud ARPA-E Energiainnovatsiooni tippkohtumisel.
Jah, Bill Gates on jälle asjasse segatud. Kas ta pole mitte alati?
Märtsis 2022 avaldas Rahvusvaheline Energiaagentuur aruande pealkirjaga „Kümnepunktiline kava naftakasutuse vähendamiseks”.
Organisatsioon kirjeldas aruannet järgmiselt:
„Seistes silmitsi tekkiva ülemaailmse energiakriisiga, mille käivitas Venemaa sissetung Ukrainasse, pakub IEA 10-punktiline naftakasutuse vähendamise kava välja 10 meedet, mida on võimalik võtta ette nafta nõudluse vähendamiseks ja kohese mõju saavutamiseks. Samuti anname soovitusi, kuidas need meetmed aitavad pikemas perspektiivis sillutada teed nafta nõudluse suunamiseks jätkusuutlikumale rajale.”
Siin on infograafik nende pakutud 10 punktiga plaanist:
Vähendada kiirusepiirangut vähemalt 10 kilomeetrit tunnis; teha rohkem tööd kodukontoris, muuta tänavad veelgi jalakäia ja rattasõbralikumaks; autovabad pühapäevad linnades ning muud piirangud teistel päevadel; ühistranspordi piletihindade vähendamine; sõiduki jagamise soodustamine; äri lennureiside vähendamine.
Kõlab täpselt nagu Covidi lukustuse “kliima” versioon, kas pole?
Rahvusvaheline Energiaagentuur soovitab isegi järgmist:
„Isiklike autode kasutamise piiramine suurtes linnades paarisarvuliste numbrimärkidega autodega mõnel nädalapäeval ja paaritute numbrimärkidega autodega teistel nädalapäevadel.”
Peamine küsimus on muidugi see, kas valitsused võtavad need meetmed vastu. Viimase kahe aasta jooksul on valitsused väitnud, et nad “usaldavad teadust” (vähemalt ravimitööstuse rahastatud versiooni sellest). Miks nad selles küsimuses peaksid teisiti käituma?
Ühendkuningriigis on valitsus seadusesse kirjutanud, et kliimaneutraalsus tuleb saavutada 2050. aastaks, ning Oxfordi ülikooli ja Londoni Imperial College‘i avaldatud aruandes märgitakse, et nende eesmärkide saavutamiseks tuleb kasutusele võtta järgmised meetmed:
- Ajavahemikus 2020-2029 tuleb sulgeda kõik lennujaamad, välja arvatud Heathrow, Glasgow ja Belfasti lennujaamad, mis jäävad avatuks ainult tingimusel, et inimesed tulevad ja lahkuvad sealt vaid raudtee ühenduse kaudu.
- Seega, selleks, et täita õiguslikku kohustust aastaks 2050. heitkoguseid vähendada, tuleb kõik ülejäänud lennujaamad ajavahemikus 2030-2049 kinni panna ja kõik Ühendkuningriigi kodanikud peavad pikaks ajaks lennukite kasutamise lõpetama.
- Inimestelt nõutakse, et nad lõpetaks igasuguse tegevuse, mille tagajärjel heitmeid tekib, sõltumata energiaallikast. Raportis nõutakse ka, et koheselt tuleb lõpetada veise- ja lambaliha söömine.
- Selleks vähendatakse aastatel 2020-2029 veise- ja lambaliha siseriikliku tarbimist 50%. Aastatel 2030-2049 kaotatakse looma- ja lambaliha kasutus järk-järgult.
- Samuti peab aastaks 2050 lõppema uute hoonete ehitamine.
Aruanne avaldati 2019. aasta novembris ja selle autoriks on “UK Fires”, mis on Cambridge’i, Oxfordi, Nottinghami, Bathi ja Londoni Imperial College’i ülikoolide koostööprojekt.
Raporti pealkirjaga “Absoluutne null” autorid selgitavad, mida Ühendkuningriik peaks tegema, et täita oma õiguslik nõue saavutada 2050. aastaks kliimaneutraalsus.
Oli see kokkusattumus, et neli kuud peale aruande avaldamist võttis Ühendkuningriigi valitsus vastu koroonaviiruse seaduse ja sulges riigi, mis hävitas reisitööstuse? Võimalik et lukustuste üks põhjus võis olla see, et valitsus saaks täita oma juriidilist kohustust heitkoguseid vähendada.
Kas ei tundu natuke kummalise ja liiga suure kokkusattumusena, et väidetavalt aitasid drakoonilised Covidi meetmed kliimamuutusi pidurdada ja nüüd määritakse kaela täpselt samasuguseid “lahendusi”, et tegeleda Venemaa sissetungiga Ukrainasse ja samuti täita absurdseid kliimaeesmärke?
Need väljapakutud “lahendused” kliimamuutustele, Covid pandeemiale ja nüüd ka Ukraina sõjale on kõik täpselt sama eesmärgiga – kehtestada vaestele ja keskklassile rohkem reisipiiranguid, vähendada vabadust ja anda rohkem võimu valitsuste bürokraatide kätte.
Küsimus pole ei inimeste ega planeedi tervises, vaid rikkuses ja täielikus kontrollis.