Taani suurim ajaleht vabandab, et nad on valitsuse Covidi hüpnoosi all olnud

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Taani üks suurimatest ajalehtedest vabandab, et nad on “hüpnootiliselt” järginud valitsuse COVID-19 narratiivi ja tunnistab, et “me põrusime”.

Ajalehe Ekstra Bladet suur esilehe pealkiri ongi “Me põrusime”. “Peaaegu kaks aastat oleme me – ajakirjandus ja elanikkond – olnud nagu hüpnoosis, ülekoormatud valitsuse igapäevaste koroonaviiruse arvudega,” tunnistatakse artiklis.

Artiklis märgitakse ka, et väga oluline on küsimus, kui suur hulk inimesi on surnud Covidiga, mitte Covidisse.

“ME EI OLE olnud piisavalt julged, et nõuda valitsuselt vastust, miks inimesed satuvad haiglasse koroonaga ja mitte koroona tõttu. Sest see on suur erinevus. Väga suur erinevus,” kinnitatakse artiklis.

Artiklis väidetakse, et võimud on valetanud ka pandeemia muude aspektide kohta ning seetõttu on inimeste usaldus nende suhtes kõvasti langenud.

Näiteks tuuakse seda, et vaktsiinide tõhususega pandeemia peatamiseks, on tõsiselt liialdatud.

“Vaktsiine nimetatakse pidevalt “superrelvaks”. Ja meie haiglaid kutsutakse “superhaiglateks”. Sellest hoolimata tundub, et need superhaiglad on maksimaalse koormuse all, kuigi peaaegu kogu elanikkond on superrelvaga relvastatud. Isegi suur hulk lapsi on vaktsineeritud, mida meie naaberriikides pole tehtud.”

Eelmise aasta suvel vabandas ka Saksamaa juhtiva ajalehe Bild peatoimetaja uudisteväljaande hirmu külvava Covidi kajastuse pärast, eriti laste ees, keda süüdistati, et “nad on oma vanaema mõrvarid”.

Julian Reichelt vabandas oma kõnes Bildi kajastuste pärast, mis oli “nagu mürk” ja “tekitas inimestes tunde, et nad on ühiskonnale surmaohuks”.

Kas ka Eesti väljaannetel ja ajakirjanikel jagub julgust välja astuda ja tunnistada tõde, et võita tagasi inimeste usaldus?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments