Austraalia valitsus tunnistab COVID-19 vaktsiini sagedasi ja tõsiseid kõrvaltoimeid ning pakub ohvritele hüvitist

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Austraalia valitsus tunnistab, et COVID-19 vaktsiin on põhjustanud kümneid tuhandeid kõrvaltoimeid ja pakub nüüd osadele ohvritele rahalist hüvitist.

7News Australia teatas reedel, et koguni 79 000 inimest on kannatanud Covidi süsti tagajärjel tekkinud tõsiste kõrvalmõjude all ning valitsus on valmis mõnele ohvrile välja maksma üle 600 000 dollari suuruse hüvitise.

“Nüüd pakub föderaalvalitsus hüvitist kõigile, kes on pärast COVID-i vaktsineerimist tõsiselt haigestunud,” ütles 7Newsi reporter.

Uudises kirjeldati, kuidas mõnel inimesel tekkis vahetult pärast süsti saamist perikardiit ja müokardiit.

“Hinnanguliselt on vaktsiinide kõrvaltoimete all kannatanud 79 000 inimest. Nüüd pakub valitsus neile hüvitist. Alla 20 000 dollarilised nõuded vajavad arsti tõendit. Nõudeid, mis ületavad 20 000 dollarit, peab hindama õigusekspertide meeskond. Suuremad summad on reserveeritud ainult kõige tõsisemate juhtumite jaoks,” selgitati uudises.

Meditsiiniõiguse ekspert Daniel Opare ütles, et süstide kõrvaltoimetega tegelemine võib olla kulukas.

“Kui teil on perikardiit, võib see teie rahakoti tühjaks teha, võib-olla peate pöörduma kardioloogi poole, võib-olla vajate protseduure, seega on kindlasti asjakohane, et oleks kava nende inimeste kulude hüvitamiseks,” ütles ta.

Kuid isegi nõude esitamiseks peavad ohvrid olema haiglas veetnud vähemalt ühe öö.

CDC värskendas oma veebisaiti 2021. aasta novembris, et lisada müokardiit ja perikardiit kui vaktsiini võimalikud kõrvaltoimed, kuid soovitab siiski kõigil üle 5-aastastel inimestel end süstida.

Eestis vaktsiinikahjustuste fondi loomise ideed peaminister Kaja Kallas ei toeta ja näeb seda osana, alles aastate pärast loodavast, patsiendikindlustuse süsteemist.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments