TÄHTIS: Teabevabaduse seaduse alusel avaldatud info kinnitab: Fauci rahastas Wuhanis kimäärse koroonaviiruse loomist

Tyler Durden | Zero Hedge

Alles hiljuti vihastas dr Anthony Fauci senaator Rand Pauli peale ja nimetas teda valetajaks, kuna senaator Paul süüdistas Faucit funktsiooni võimendamise (Gain-of-Function ehk GoF) uuringute rahastamises Wuhanis, et muuta koroonaviirused inimestele paremini ülekantavaks.

Dr Fauci kaitses end väitega, et tehniliselt ei olnud tegemist GoF uuringutega, sest need ei vastanud ametlikule definitsioonile.

Tänu äsja The Intercept’i poolt NIH-i vastu esitatud teabevabaduse seaduse alusel kätte saadud materjalidele (siin ja siin) on nüüd kindel, et Fauci poolt rahastatud EcoHealth Alliance, New Yorgis asuv mittetulundusühing, mida juhib Peter Daszak, tegeles GoF uuringutega, et luua kimäärseid SARSil põhinevaid koroonaviiruseid, mis nende kinnitusel võiksid nakatada ka inimrakke.

Kuigi tõendid selle uuringu kohta pärinevad avaldatud töödest, on FOIA avaldus oluline osa kogu pildist, mis heidab toimuvale uut valgust.

“See on kõrge riskitasemega teadusuuringute kava, mis võis viia praeguse pandeemiani,” ütles Gary Ruskin, U.S. Right To Know tegevjuht, kes on The Intercept’i kaudu tegelenud Covid-19 päritolu uurimisega.

Rutgersi ülikooli haldusnõukogu keemiaprofessor Richard H. Ebright märgib: “Dokumentidest selgub, et NIH-i direktori Francis Collinsi ja Riikliku Allergia- ja Nakkushaiguste Instituudi (NIAID) direktori Anthony Fauci väited, et NIH ei toetanud Wuhani Viroloogia Instituudis (WIV) tehtavaid GoF uuringuid või võimalike pandeemiliste patogeenide suurendamist, ei vasta tõele.”

Lühidalt öeldes valetas Fauci kongressile, kui ta eitas GOF uuringute rahastamist.

Esmaspäeval võttis Ebright The Intercept’i aruandluse kokku Twitteri postituses:

“Dokumendikogum sisaldab kahte varem avaldamata toetustaotlust, mida rahastas NIAID, samuti projektiuuendusi seoses EcoHealth Alliance’iga, mida on samuti uuritud, kuna viimasel ajal on pandeemia päritolu vastu huvi suurenenud.”

Materjalidest nähtub, et 2014. ja 2019. aasta NIH-i toetused EcoHealthile koos WIV-i alltöövõtulepingutega rahastasid aastatel 2014-2017 kehtinud föderaalpoliitikas määratletud GoF uuringuid ja 2017. aastal kehtinud föderaalpoliitikas määratletud võimalike pandeemiliste haigustekitajate suurendamist.

Materjalid kinnitavad, et toetused võimaldasid Wuhanis luua uusi kimäärseid SARSiga seotud koroonaviiruseid, mis ühendasid ühe koroonaviiruse ogavalgu geeni teise koroonaviiruse geneetilise informatsiooniga, ning kinnitavad, et saadud viirused võivad nakatada inimrakke.

Materjalidest selgub, et tulemuseks saadud uudsed, laboris loodud SARSiga seotud koroonaviirused võivad nakatada ka hiiri, kes on muundatud nii, et neil on rakkudes inimretseptorid (“humaniseeritud hiired”).

Lisaks selgub materjalidest, et üks saadud uutest, laboratooriumis loodud SARSiga seotud koroonaviirusest – mida varem ei ole avalikkuse ees teatavaks tehtud – oli humaniseeritud hiirte suhtes patogeensem kui algviirus, millest see loodi.

Seega ei olnud viirusel mitte ainult eeldatav suurem patogeensus, vaid sai ka näidata, et saavutatud on suurenenud patogeensus.

Materjalidest selgub ka, et toetused võimaldasid Wuhanis luua uusi kimäärseid MERSiga seotud koroonaviiruseid, mis ühendasid ühe MERSiga koroonaviiruse geene teise MERSiga koroonaviiruse geneetilise teabega.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments