Teaduslikud uuringud kinnitavad, et COVID-19 sai alguse Wuhani Viroloogia Instituudist

Steve Watson | Summit News

Suurbritannia Kenti ülikooli teadlased on avaldanud uue uuringu, millest järeldub, et suure tõenäosusega levis Covid-19 viirus Wuhanis juba 2019. aasta novembris või isegi oktoobris, ehk siis nädalaid enne seda, kui teatati Wuhani loomaturul avastatud Covidi juhtumitest 2019. aasta detsembris.

Teadusuuringute käigus, milles kasutati looduskaitseteaduse meetodeid, leiti, et viiruse tekkimise tõenäolisem kuupäev oli 17. november 2019.

Dokumendis märgitakse, et SARS-CoV-2 võis esmakordselt ilmuda oktoobri alguses ning järeldatakse, et 2020. aasta jaanuariks oli see levinud juba üle kogu maailma.

Tulemused korreleeruvad TÄPSELT USA luureandmetega, mille kohaselt vähemalt kolm teadlast kes töötasid Wuhani Viroloogia Instituudis, kus koroonaviiruse katseid läbi viidi, hospitaliseeriti 2019. aasta novembri keskel sümptomitega, mis vastasid COVID-i sümptomitele.

Uuringu järeldus langeb kokku ka varem kinnitamata South China Morning Posti väidetega, et Hiina valitsuse andmetel ilmnesid esimesed Covidi juhtumid 17. novembril 2019, täpselt samal päeval, mida uus dokument nimetab viiruse kõige tõenäolisemaks tekkimise ajaks.

Praeguseks hetkeks on juba mitmeid kaalukaid tõendeid, et pandeemia alguspunktiks oli Wuhani Viroloogia Instituut.

Alles hiljuti väitis Seattle’is asuva Fred Hutchinsoni vähikeskuse teadlane, et on leidnud varasemad Hiina koroonaviiruse juhtumite geneetilised järjestused, mis on kustutatud nii USA kui ka Hiina andmebaasidest.

Need järjestused näitavad, et viirus ringles Wuhanis juba enne seda, kui seda hakati seostama kurikuulsa loomaturuga, sest need on palju sarnasemad nahkhiire koroonaviirustele, kui loomaturult võetud viiruse proovid.

Kommenteerides andmete kustutamist nii Hiina kui ka USA andmebaasidest, märkis Hiina teadlane dr Jesse Bloom, et “tundub tõenäoline, et järjestused kustutati nende olemasolu varjamiseks”.

Harvardi Broad Institute’i teadur Alina Chan säutsus Twitteris: “Miks peaksid teadlased paluma rahvusvahelistel andmebaasidel kustutada põhiandmed, mis teavitaksid meid sellest, kuidas Covid-19 Wuhanis alguse sai?”

Neljapäeval avaldati ajakirjas Scientific Reports veel üks uuring, milles järeldati, et SARS-CoV-2 sobitub inimese retseptoritega palju paremini kui teiste liikide omadega, mis viitab sellele, et viirus sobis inimestele juba selle esmakordsel tekkimisel.

Uuringu teinud Austraalia teadlaste meeskond ütles, et kuigi see ei tõenda labori lekke hüpoteesi, tõestab see, et seda teooriat ei saa välistada.

Varasemad uuringud on märkinud, et viiruse geneetilist järjestust „CGG-CGG“ ei esine kusagil looduses, kuid see on täpne kombinatsioon, mida tavaliselt kasutatakse funktsiooni võimendamise uuringutes ning mida on teadaolevalt kasutatud koos koroonaviirustega Wuhani Viroloogia Instituudis.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments