Laupäeval, 15. mail toimub Vabaduse väljakul massiline meeleavaldus vabaduste, inimõiguste ja tarkade lahenduste eest

Estonia – World Wide Demonstration vol.2

15. mail algusega kell 12:00 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul suur meeleavaldus, mis on osa ülemaailmsest demonstratsioonist vabaduste, inimõiguste ja tarkade lahenduste eest. Tegemist on järjega 20. märtsil toimunud koroonapiirangute vastasele meeleavaldusele, mis toimus samuti kõikjal üle maailma.

Käesoleva nädala laupäeval toimuval meeleavaldusel võtavad teiste hulgas sõna:

MTÜ Tsiviilallianss asutaja Priit Vimberg
Viralhelp asutaja jurist Alexei Bogdanov
Jurist Varro Vooglaid
Toitlustusettevõtja (Mem Cafe) Elvis Brauer
Riigikogu liige Kalle Grünthal
Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi
Vabakutseline muusik Emil Rutiku

Muusikutest astuvad üles: Silvia Ilves, Emma Johanna Lepasoo ja Kaisa Virgebau.

Täpsemat infot meeleavalduse kohta saab ürituse Facebooki lehelt, kus muu hulgas on kirjas järgmine:

Eesti rahvas on juba aasta aega olnud uskumatu hirmutamiskampaania ohver. Hirmutatakse kõiki! Nii neid, kes kardavad haigeks jääda, kui ka neid, kes kardavad vaktsiini ning aina karmistuvaid sunnimeetmeid. Seni ühte hoidev Eesti rahvas on lõhenenud kaheks hirmunud ja vastanduvaks leeriks. Sõbrad ning isegi perekonnaliikmed, on omavahel tülli pööranud.

Valitsus ja meedia, selle asemel, et leida arukaid lahendusi, sisendada positiivseid sõnumeid ning rahvast toetada, külvab hirmu aina juurde. Valitsuse otsustel koroonameetmete rakendamiseks puuduvad mõjuanalüüsid, need ei baseeru teadusel ning on arusaamatu, millist kasu on nii kulukate meetmetega loodetud saada.

Kasutatud koroonameetmete miljardeid maksev kahju Eesti rahvale ja majandusele on enneolematult suur, mida ei ole põhjustanud Covid-19, vaid selle on tekitanud valitsuse läbi kaalumata otsused. Järgnev on vaid väike osa tegelikest kahjudest.
– Suure osa inimeste vaesus on hüppeliselt kasvanud, Eestis on tekkinud grupp inimesi, kellel ei ole mitte mingit sissetulekut ning kelle tervis on ohus vaesuse tõttu. Vaesus ja tervise halvenemine käivad enamasti käsikäes.
– Meetmete tõttu on Eesti kaotanud 24 651 töökohta, kui võrrelda märtsiga 2020, Covid-19 kriisi algul.
– Töötuse määr on juba 8,8% (57 738 registreeritud töötut märtsis 2021). Töötusega kaasneb vaimse ja füüsilise tervise halvenemine.
– Laste enesetappe on neli korda rohkem, kui enne COVID-19 kriisi
– Enesetappude arv on 20% suurem, kui ajalooline keskmine. Rahvas on meeleheitel.
– Plaanilise ravi edasilükkamine on jätnud arstiabita suure hulga inimesi
– Mitmed majandussektorid ja haridus on saanud tugeva hoobi
– Pered ei tule toime neile pandud kohustustega, suurenenud on perevägivald

Ravi ei saa olla hullem kui haigus ise! Äärmiselt kummastav, et rangete meetmete kasu ja kahju vahekorda pole kunagi analüüsitud. On aeg vaadata otsa faktidele ja nimetada asju õigete nimedega. Meie riik on otsekursil hävingusse ja meil on vaja kiiresti leida arukad ning teaduspõhised lahendused, kuidas kriisist väljuda.

Mitte keegi valituses ei vastuta demokraatiat, majandust ning rahva tervist hävitavate otsuste eest. Vastutus lükatakse rahva kaela. Maksumaksja peab kinni maksma valetavad PCR testid, ohtlikud eksperimentaalsed vaktsiinid ja põhja lastava majanduse taastamiseks võetud laenud.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments