Norra Rahvaterviseinstituut: suurem risk on surra AstraZeneca vaktsiini kui COVIDi tõttu

Infowars

Norra Rahvaterviseinstituudi (FHI) sõnul on inimestel suurem oht surra AstraZeneca vaktsiini kui COVID-19 tagajärjel, kuid hoolimata sellest soovitatakse vaktsiini, mida on varem seostatud tõsiste tromboosi juhtumite ja surmaga.

Seni on Norras vahetult pärast vaktsineerimist teatatud viiest tõsisest vahejuhtumist, millest kolm on lõppenud surmaga. FHI on arvutanud AstraZeneca vaktsiini suremuse määraks 2,3 inimest 100 000 vaktsineeritu kohta.

FHI rõhutas, et arvestades praegust Norras suhtelist nakatumist, seab vaktsineerimise jätkamine nooremad naised “põhjendamatult suure riski alla”.

Lisaks sellele on instituut vastu ka vabatahtlikule vaktsineerimisele, mis toimub nii Norras kui ka teistes Skandinaavia riikides.

“Usume, et selline alternatiiv võib tunduda ebaeetiline ja riskantne, sest inimesed ei tea milliste ohtudega nad täpselt kokku puutuvad,” ütles instituut.

Samuti oletas FHI, et kui AstraZeneca vaktsiini endiselt kasutada soovitatakse, siis vähendab see elanikkonna üldist usaldust vaktsineerimisprogrammide vastu.

“See võib viia pikas perspektiivis madalama vaktsineerimismäärani ning ka riskirühmades olevad patsiendid ütlevad vaktsiinidele ei.”

Norra valitsus usub siiski, et on liiga vara vaktsineerimine täielikult katkestada ja selle asemel on loodud uus ekspertrühm, mis uurib täiendavalt nii AstraZeneca kui ka Johnson & Johnsoni vaktsiini, mis on tekitanud sarnaseid probleeme.

Kuni lõpliku otsuse saabumiseni otsustas Norra jagada oma AstraZeneca varu teistele Põhjamaadele, kes hoolimata vaktsiiniga seotud riskidest, soovivad neid kasutada.

Selle kevade alguses lõpetasid kümned riigid kõrvaltoimete tõttu ajutiselt AstraZeneca vaktsiini kasutamise. Paljud neist riikidest on uuesti vaktsiini kasutamist jätkanud, viidates halvenevale nakkusolukorrale ja teiste vaktsiinide nappusele.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments