Hiina käivitas uue rakenduse, mis võimaldab inimestel koputada kodanike peale, kes “väärinfot” levitavad

Paul Joseph Watson | Summit News

Hiina Kommunistlik Partei on tulnud välja uue rakendusega, mis võimaldab kodanikel teatada teisitimõtlejatest, kes internetis “ekslike arvamusi” väljendavad.

Uue platvormiga on võimalik kaevata inimeste peale, kes kritiseerivad Hiina Kommunistliku Partei diktatuuri, ei ole nõus riigi ametliku ajalooga või tegelevad valeinformatsiooni levitamisega.

Uut veebilehte ja rakendust tutvustas Hiina küberruumi administratsioon (CAC), mis kutsus kasutajaid üles tuvastama pahatahtlikke inimesi, kes moonutavad fakte ja ajavad teisi segadusse.

Ametlikus teadaandes öeldakse, et: “Juba mõnda aega on mõned inimesed levitanud veebis valeväiteid, pahatahtlikult laimanud Parteid ja selle riikliku ning sõjalist ajalugu, et inimesi segadusse ajada”.

“Loodame, et enamik Interneti kasutajaid osalevad aktiivselt ühiskonna järelevalves ja teatavad kahjulikust teabest.”

Didi Rankovic märgib, et rakenduse väljastamise ajastus pole üllatav, kuna kohe saabub Hiina Kommunistliku Partei asutamise 100. aastapäev, mil sõnumid ja narratiivid tuleb eriti puhtana hoida.

Hiinas on juba kasutusel sotsiaalse krediidi süsteem, mis keelab inimestel kasutada transporti ja muid teenuseid, kui nad ületavad näiteks vales kohas teed või ostavad liiga palju rämpstoitu.

Arvestades seda, kuidas ka läänemaailmas peavad sotsiaalmeedia hiiglased koos peavoolumeediaga nõiajahti neile, kes oma “ekslike arvamusi” väljendavad, ei saa öelda, et oleksime väga kaugel sellest, kuidas Hiina valitsus oma riigi dissidente kohtleb.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments