TÕESTUS: Kapitooliumisse tungimise algatasid Trumpi pooldajatena esinenud Antifa liikmed

Kelen McBreen | Infowars

Järjest rohkem tuleb päevavalgele tõendeid, et 6. jaanuari tormijooksu Kapitooliumile organiseerisid ja algatasid Antifa liikmed, kes olid sulandunud Trumpi pooldajate hulka.

New York Posti andmetel kinnitas korrakaitsja, et “kolmapäeval märgati Kapitooliumis Trumpi-meelsete meeleavaldajate hulgas vähemalt kaht tuntud Antifa liiget.”

Allikas väidab, et vasakpoolsed agitaatorid maskeerisid end Trumpi pooldajateks, kuid politsei märkas jälgimiskaamerate ülesvõtetel, et kaks isikut olid samad, kes osalesid ka New Yorki meeleaavaldusel.

Antifa eksperdi ja aktivisti Andy Ngo sõnul märgati üritusel isegi ühte BLM-i (Black Lives Matter) tuntud aktivisti.

Utah’ Deseret News teatas, et BLM-i ajakirjanik John Sullivan “väidab, et ta sisenes kogunemise ajal Kapitooliumi ainult sündmuse dokumenteerimiseks, kuid tema enda video näitab, et ta kihutas teisi märatsemist jätkama.“

Sullivan tunnistas, et vasakpoolsed kavandasid rünnaku salajaste veebivestluste kaudu, ja ta oli tormijooksust Kapitooliumile teadlik juba enne selle algust.

“Niipea kui nad tormasid Kapitooliumi, teadsin, et see juhtub,” ütles aktivist. “Ma võtsin osa põrandaalustest vestlustest, kus saadeti välja flaiereid, mis kõlasid täpselt nii: „Rünnake kõiki valitsusasutusi kuuendal kuupäeval“. See polnud mingi saladus. See oli planeeritud… ja see tehti ära.“

Mitmes videos on näha, kuidas Trumpi toetajad hõikasid korduvalt ja korduvalt “Antifa!” neile, kes samal ajal politseiga võitlesid ja aknaid lõhkusid.

Trumpi pooldavad meeleavaldajad püüdsid neid inimesi mitmel juhul isegi füüsiliselt peatada.

Järgmises videos võib näha musta riietunud inimesi purustamas Kapitooliumi aknaid, samal ajal kui teised avaldasid oma halvakspanu ja hüüdsid “Peatage nad!”.

Seejärel on näha, kuidas Trumpi toetajad haaravad märatsejatest kinni, takistades neid hoonet rüüstamast ning rahvahulk skandeerib “Mine pe***e, Antifa!“

Teine lõik näitab, kuidas üks patrioot takistab mehi akent lõhkumast ja karjub: „Mida kuradit? Kas sa oled Antifast?” Peale vastuse “Ei” ütlemist ronis mees kiirelt üle tõkete, et pääseda temaga arveid klaarida tahtva patrioodi eest.

Teine video samast intsidendist näitab, et suurem osa rahvahulgast kisab “Ei Atifale!” ja üritab agitaatoreid peatada. 

Kahtlust äratavad ka videod sellest, kuidas politsei abistab ja juhatab protestijaid hoonesse.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments