Ameeriklased saavad vaktsineerimiskaardi, mis tõendab, et nad on saanud COVIDi-vastase süsti

Paul Joseph Watson | Infowars.com

Ameeriklased saavad spetsiaalse vaktsineerimiskaardi, mis näitab, et nad on saanud COVIDi-vastase süsti, mis samas loob võimaluse, et lennufirmad ja müügikohad võivad keelduda vaktsineerimata isikuid teenindamast.

„Igaühele väljastatakse spetsiaalne kaart, mille saab panna rahakotti ja kus on kirjas, mida inimene on juba saanud ja millal on vaja teha järgmise doosi süst,“ ütles vaktsiinidealase teabe levitamisega tegeleva organisatsiooni Immunization Action Coalition kaasdirektor dr Kelly Moore CNN-ile.

Vaktsineerimiskaardi väljastab USA haiguste kontrolli ja tõrje keskus (CDC). Samas palutakse kõigil patsientidel jätta oma telefoninumber, et nendega saaks ühendust võtta, kui on aeg teha teine süst.

Samuti saadavad vaktsineerimiskliinikud andmed selle kohta, kes on süstid saanud, osariigi vaktsineerimisregistrile ning igast manustatud doosist teavitatakse ka USA haiguste kontrolli ja tõrje keskust.

COVID-19-vastase vaktsiini kiiremaks väljatöötamiseks loodud avaliku ja erasektori partnerluse Operation Warp Speed peanõustaja Moncef Slaoui sõnutsi on esimesed partiid vaktsiinidoose reserveeritud tervishoiutöötajate jaoks, kuid veebruari jooksul peaks juba 100 miljonit ameeriklast olema COVIDi vastu vaktsineeritud.

Nagu juba varemgi rõhutatud, valitsused vaktsineerimist kohustuslikuks ei tee, kuid müügikohad, tööandjad ja teenusepakkujad nõuavad, et kliendid teeksid endale selle süsti ära.

Arvestades, et ligi pooled ameeriklastest on küsitlustele vastates märkinud, et nad ei plaani lasta endale vaktsiinisüsti teha, siis võib tekkida hiiglasuur hulk inimesi, keda ei lubata reisima ega ühiskonnaelus osalema.

Mitmed lennufirmad on juba märkinud, et nad teevad vaktsineerimise reisimiseks kohustuslikuks. Näiteks Qantase peadirektor Alan Joyce teatas eelmisel kuul: „Me palume inimestel enne vaktsiinisüst ära teha, kui nad võivad lennuki pardale astuda.“

Eelmisel nädalal teatas ka Walesi valitsus, et kodanikele väljastatakse spetsiaalsed ID-kaardid, mis tõendavad, et nad on vaktsineeritud.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments