WHO juhi sõnul ei kao COVIDi piirangud ka pärast vaktsiini tulekut

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Maailma Terviseorganisatsiooni juht Tedros Adhanom Ghebreyesus kirjutas hiljuti Twitteris, et koroonaviiruse tõrjumiseks kehtestatud piirangud ei kao ka siis, kui COVID-19 vaktsiin on enamusele inimestele kätte saadav.

“Alates # COVID-19 pandeemia algusest teadsime, et vaktsiin on pandeemia kontrolli alla saamiseks hädavajalik. Kuid on oluline rõhutada, et vaktsiin vaid täiendab teisi meie käsutuses olevaid tööriistu, mitte ei asenda neid,” ütles Ghebreyesus.

Ta lisas, et karantiinid, järelevalve, kontaktide jälitamine ja muud meetmed jätkuvad ka pärast seda, kui vaktsiin on juba laialdaselt kättesaadav.

Seda, et lukustamised, maski kandmine, sotsiaalse distantsi hoidmine ja muud piirangud ei kao kuhugi, on öelnud teisedki. Selle aasta suvel ilmunud raamatus „Covid-19: The Great Reset“ („Covid-19: suur lähtestus“) väidab Maailma Majandusfoorumi juht Klaus Schwab, et maailm ei naase “enam kunagi” normaalsusse, hoolimata sellest, et tema kinnitusel koroonaviirus “ei kujuta endast uut eksistentsiaalset ohtu”.

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
inimkonnale
inimkonnale
2. dets. 2020 02:31