Masin ei luba maskita külastajaid poodi siseneda

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Nii Tais kui ka teistes riikides on poodides koroonaviiruse piirangute jõustamiseks kasutusele võetud uus tehnoloogia, mis kontrollib maski kasutamist ning selle puudumisel ei lase klientidel kauplusesse siseneda.

Süsteem sarnaneb lennujaama turvakontrollile. Niall Harbisoni poolt Twitterisse postitatud videost võib näha, kuidas masin töötab. Klient suunatakse värava juurde, mille juures on ekraan kirjaga „Näotuvastus“. Süsteem teeb kindlaks, kas klient kannab maski ja avab siis värava.

Sarnane süsteem on kasutusel ka Sotimaa koolides, kus termokaamera mõõdab õpilaste kehatemperatuuri.

Otse loomulikult ei jää sellest rongist maha ka Eesti.

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula arvates võiks tänaseks olla termokaamerad kõikides Tallinna koolides. 1. septembri seisuga on termokaamerad Tallinna Inglise Kolledžis, Pirita Majandusgümnaasiumis ja Saksa gümnaasiumis. Masinatega mõõdetakse temperatuuri ka Tallinna lennujaamas ning Tallinna Sadamas.

Maailm suundub üha kiirenevas tempos Hiina stiilis sotsiaalse krediidi süsteemi suunas. Lavastatud koroonapandeemia tõttu on rahvas sedavõrd ära hirmutatud, et nad on nõus oma õigustest ja vabadustest loobuma. Täpset nii nagu Rockefelleri fond seda plaanis.

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
A J
A J
14. okt. 2020 13:07

Tubli masin siis, pole midagi öelda.

See kuidas te maskikandmisest sotsiaalse krediidi süsteemini jõudsite tuleneb vist mõnede aine ületarbmisest, soovitan teine kord vähem peale teha.