UU: Saksamaal arutletakse uskumatul teemal: kas lapsed on kliimatapjad?

Uued Uudised

Tundub uskumatu, kuid inimkond, kes ei paljune tehislikult ega saa arvulist lisa kosmosest, vaid teeb seda bioloogiliselt mehe ja naise ühtest, arutleb selle üle, et kas lapsed pole mitte kahjulikud.

Lastepõlgajatest kliimahüsteerikud väidavad, et lapsed toodavad prügi, tarbivad ressursse ja põhjustavad süsinikdioksiidi heitmeid. Iga täiendav laps olevat potentsiaalne kliimakuritegu. Kuid kas inimkond peaks seetõttu lastest hoiduma?

Lihasöömise vähendamine, rongiga sõitmine ja ühekordse joogitopsi tarbimine – need on tavalised meetmed, mida inimesed tänapäeval kliimamuutuste peatamiseks kasutusele võtavad. Siiski on ka inimesi, kelle jaoks sellest ei piisa: nn antinatalistid nõuavad, et meil ei peaks tulevikus lapsi üldse või siis oluliselt vähem olema. Seda keskkonna huvides.

Seda ideed arutatakse nüüd vestlussaadetes, teaduslikes uuringutes ja filosoofilistes esseedes, kuulsused teatavad avalikult, et on otsustanud teadlikult lastest loobuda – ja Internetis olev hashtag #Birthstrike kutsub inimesi, kes eelistavad kliima nimel laste saamist vältida, tulevikus sellest eemale hoiduma.

Loe edasi Uutest Uudistest

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments