WHO kinnitab: Filipiinide lastehalvatuse puhangu põhjustas poliomüeliidi vaktsiin

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Filipiinidel on poliomüeliidi vaktsiin põhjustanud laialdase lastehalvatuse puhangu. Seda, et tegu on vaktsiinist alguse saanud puhanguga, tunnistavad oma ühises avalduses ka Maailma Terviseorganisatsioon ning UNICEF.

Associated Pressi andmetel kinnitasid „WHO ja UNICEF oma ühises avalduses, et Filipiinidel aset leidnud lastehalvatuse puhang on muret tekitav, kuna see sai alguse vaktsiinis leiduvast polioviiruse tüüp-2-st. Vaktsiinis kasutatud nõrgestatud viirus paljunes lühikese aja jooksul laste soolestikus ning väljus koos roojaga.”

Poliomüeliidi vaktsiine on toodud tihti näiteks kui edulugu, tõestuseks, et vaktsiine on võimalik kasutada nakkushaiguste ära hoidmiseks. Tõsiasi on aga, et peaaegu kõik uue maailma lastehalvatuse juhtumid on põhjustatud just poliomüeliidi vaktsiinide poolt.

Just – enamus lastehalvatuse juhtumeid on põhjustatud vaktsiinide, mitte aga loodusliku viiruse poolt. Ning poliomüeliidi vaktsiinide tõttu tekivad võimsamad viiruse tüved, mis on palju ohtlikumad kui looduslikud.

AP loos tunnistatakse, et viimasest looduslikust lastehalvatuse puhangust Filipiinidel on möödas üle 25 aasta. Alates 1993 aastast on kõik lastehalvatuste puhangud saanud alguse just poliomüeliidi vaktsiinidest.

„Viimane teadaolev looduslikust tüvest põhjustatud juhtum oli Filipiinidel 1993. aastal.“

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
Kristjan Kangro
Kristjan Kangro
14. okt. 2019 15:55

Siiski on haiguse arenemise põhjuseks mitte vaktsineerimine ja ebahügieenilised tinigmused. Originaal viie WHO lehele. Autor ilmset seda ei mõista.
https://www.who.int/csr/don/24-september-2019-polio-outbreak-the-philippines/en/

“Vaktsiinist pärit polioviirused on harva esinevad polioviiruse vormid, mis on geneetiliselt muutunud suukaudse lastehalvatuse vaktsiini sisalduva nõrgestatud (nõrgestatud) viiruse omast. Need tekivad ainult siis, kui vaktsiiniviirusel on lubatud pikka aega inimeselt inimesele üle kanduda, mis võib juhtuda ainult piiratud immuniseerimise ning ebapiisava sanitaar- ja hügieeniga kohtades. Aja jooksul, kui see toimub immuniseerimata inimeste vahel, võib see taastada haiguste tekitamise võime.”