Trump pooldab ameeriklastele oma sotsiaalse krediidi süsteemi loomist

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Trumpi administratsioon kaalub kasutusele võtta sotsiaalse krediidi süsteemi selleks, et määrata, kes saab relva osta. Selleks tehakse koostööd tehnoloogiahiidudega, et kasutada Amazon’i, Google’i and Apple’i kogutud isiklikke andmeid.

„Ettepanek on osa algatusest luua HARPA (Health Advanced Research Projects Agency), mis oleks osa HHS-ist (Health and Human Services Department)“ teatab Dally Caller. „Uuel agentuuril oleks eraldi eelarve ning selle direktori määraks ametisse president isiklikult.“

HARPA rakendaks „uuenduslikke tehnoloogiaid, mida kasutataks kõrge spetsiifilisuse ja tundlikkusega neuropsühhiaatrilise vägivalla varajaseks diagnoosimiseks“. Programmis võetaks kasutusele Apple kellade, Amazon Echo ja Google Home’i kogutud isiklikud andmed.

Ehk siis andmeid koguvaid seadmeid, mis kuulavad pealt eravestlusi ja jälgivad kasutajate käitumist, saaks kasutada Ameeriklastelt nende põhiõiguste röövimiseks.

„Kuigi seda tutvustatakse kui vabatahtliku andmekogumisprogrammi, mille väidetav eesmärk on leida vaimuhaigustest hoiatavaid märke, teame me kõik nö valitsuse vabatahtlikke programme, millest lõppkokkuvõttes saavad kohustuslikud,“ kommenteeris Chris Menahan.

Washington Posti teatel suhtus Trump sellesse ettepanekusse väga positiivselt.

Sellise programmi käivitamine annaks tehnoloogiahiidudele suurepärase võimaluse täiesti seaduslikult nõuda kodanike pidevat jälgimist, kasutades selleks nende enda nutitelefone ja nutikaid koduabilisi – just seda mida on püütud juba aastaid salaja teha.

Kui president Trump sellisele programmi tõe poolest heakskiidu annab, siis sooritab ta sellega oma poliitilise enesetapu, sest tema peamisteks valijateks on kriitiliselt meelestatud ning oma põhiõiguseid kõrgelt hindavad Ameerika kodanikud. Neile inimestele selja pöörates võib Trump kindel olla, et järgmiseks ametiajaks teda enam tagasi ei valita.

Sellise programmi käivitamine muudaks ameeriklaste elu hoobilt samasuguseks nagu hiinlaste oma, keda valitsus kontrollib kasutades täpselt samasugust sotsiaalse krediidi süsteemi.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments