Fašistlik tehnoloogiatööstus kustutab internetist dissidente

JD Heyes

Vasakpoolsed kujutavad Donald Trumpi fašistliku autoritaarse diktaatorina, kes soovib võtta ameeriklastelt nende õigused. Loomulikult ei ütle vasakpoolsed, milliseid õiguseid on president Trump oma ameti ajal ära võtnud.

Reaalsus on see, et hoopis vasakpoolsetel on totalitaarseid ja fašistlikke kalduvusi – näiteks vahendeid valimata eriarvamuse maha surumine ning sõnavabaduse tühistamine.

Võib-olla olete kuulnud, et Facebook ja Instagram on enda platvormidelt eemaldanud arvukalt „vastuolulisi” kasutajaid, sealhulgas Alex Jones, Paul Joseph Watson ja Laura Loomer. Ning selleks, et see hõlmaks kõiki osapooli, ka tuntud antisemiidi Louis Farrakhani.

Nende „vihakõnede” ja „vandenõu teooriad” haavavad Facebooki tsensorite tundeid. Et mitte lubada ameeriklastel vabalt valida, kas nad tahavad neid inimesi jälgida või neist eemale hoida, teevad Mark Zuckerbergi palgalised selle töö meie eest ära.

Kuid natsistliku raamatu põletamise elektrooniline versioon läheb sellest veel kaugemale. Facebook ja Instagram mitte ainult  ei eemaldanud Jonesi ja teisi, vaid nad karistavad ka neid, kes julgevad jagada keelatud isikute postitatud materjale.

Gateway Pundit teatab, et see hõlmab keelatud isikute täielikku kustutamist:

Instagram ei ole mitte ainult keelanud Paul Joseph Watsoni, Laura Loomeri ja Milo Yiannopoulose – nüüd on nad keelanud ka fännide ja sõprade fotod koos nende inimestega.

Eesmärk on karistada konkureerivat poliitilist, sotsiaalset ja kultuurilist mõtteviisi.

Instagrami kasutaja ALX säutsus, et ta postitas pildid Watsoni, Milo ja Loomeriga, kuid tsensorid eemaldasid need. “Nüüd on nende kasutajatingimuste vastane ka see, kui postitada pilt koos inimesega, kes on märgistatud ohtlikuks. See on kohutav,” kirjutas kasutaja.

„Ma postitasin pildi, et levitada infot ja näidata oma toetust tsenseeritud inimestele ning lisasin naljana: Kas ma saan ka sellise postituse eest keelu. Ma oli šokeeritud kui nad võtsidki mu postituse täna hommikul maha,“ ütles ALX Gateway Punditile.

Facebook ja Instagram mitte ainult ei taha jätta kommunistliku Hiina diktaatorile paremat muljet, vaid nad tahavad need inimesed, keda nad ei pea oma platvormide vääriliseks, igaveseks kustutada nagu polekski neid kunagi eksisteerinud.

Romaani “1984” autor George Orwell noogutab kusagil ja pomiseb endamisi: “Näete? Mida ma teile ütlesin?”

Pole kahtluski, et just selline näebki türannia välja. Ja just sellise türannia eest hoiatasid meid Ameerika Ühendriikide asutajad.

Sõnavabaduse kehtestamisel mõistsid nad hästi, et ebapopulaarsed ideed ja arvamused väärivad sama palju tähelepanu kui populaarseid ideed. Tegelikult teadsid nad, et üldjuhul ei toimunud populaarsete ideede üle mingit tegelikku arutelu, sest neid aktsepteerib enamik inimesi niigi.

Just ebapopulaarsed ideed peavad saama võimaluse, et neid saaks täpsustada, arutada ja anda neile piisav võimalus olla täielikult ära kuulatud.

See oli ka sotsiaalmeedia algne eeltingimus.

Ameerika asutajatel oli suurepärane idee anda võimalus arvamuse avaldamiseks kõigile, kes seda soovisid. Isegi kui nende vaated ei olnud “populaarsed”.

Ja millisel ajal me nüüd elame! Sotsiaalmeedia pole enam pelgalt sõnavabaduse rõhumise ja summutamise vahendiks. Nüüd kasutatakse seda igaühe vastu, kes ei nõustu „aktsepteeritud” vaadetega. See on midagi, mida Adolf Hitler ja Josef Stalin oleks armastanud.

Toimetas: Peeter Proos

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments