Poola poliitik: “Miks Saudi Araabia ja Katar pagulasi ei soovi?”

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Poola parlamendiliige Dominik Tarczyński juhtis tähelepanu sellele, et hoolimata nende riikide jõukusest ja seotusest Süüria kodusõjaga ei võta Saudi Araabia ja Katar vastu mitteühtegi pagulast.

“Kus on Saudi Araabia, üks rikkamaid riike maailmas, kus on Katar? Enamik pagulasi on moslemid, kes on selle riigi naabrid. Miks te siis nimetate seda Euroopa probleemiks?” küsis Dominik Tarczyński Türgi meediaväljaandele TRT World antud intervjuus.

Saudi Araabias, Meka lähedal Minas, asub 100 000 kliimaseadmega telki, mida palverändurid kasutavad ainult viis päeva aastas, kuid riik keeldub pagulasi vastu võtmast.

“Euroopa Liit ei vastuta Angela Merkeli hulluse ja tema odava tööjõu otsingu eest,” ütles Tarczyński.

Tarczyński mõtted on väga õiged, kuid tegemist pole pelgalt Merkeli hullusega. See on osa suuremast plaanist, mida ÜRO valmistas ette juba 18 aastat tagasi.

Aastal 2000 avaldatud ÜRO dokumendis Replacement Migration: Is It a Solution to Declining and Aging Populations? (Asendusmigratsioon: on see lahenduseks vähenevale ja vananevale inimkonnale?) on kirjas, et ilma sisserändeta arengumaadest kannatab arenenud riikide majandus tööjõu puuduse ja väheneva maksutulu all.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments