WHO nõuab elavhõbedat sisaldavatest kraadiklaasidest loobumist 2020. aastaks

Maailma tervishoiuorganisatsioon (WHO) ja rahvusvaheline koalitsioon Health Care without Harm („tervishoid ilma kahju tekitamata“) ühendasid jõud ja tegid uue algatuse elavhõbeda eemaldamiseks kõigist meditsiinilistest mõõtevahenditest 2020. aastaks.

Algatus Elavhõbedavaba Tervishoid 2020. Aastaks sai avalöögi reedel ning selle raames kutsutakse üles eemaldama elavhõbe palavikutermomeetritest ja vererõhu mõõtmise vahenditest. Seda on võimalik teha, lõpetades nende tootmine, import ja eksport ning toetades täpsete, soodsa hinnaga ja turvalisemate alternatiivsete vahendite kasutuselevõttu, teatab WHO oma veebilehel.

Kuigi Minamata elavhõbedakonventsioon lubab riikidel jätkata elavhõbeda kasutamist meditsiinilistes mõõtevahendites teatud tingimustel kuni 2030. aastani, usuvad WHO ja valitsusväline organisatsioon Health Care without Harm, et elavhõbeda potentsiaalsed negatiivsed mõjud tervisele on nii suured, et kõik peaksid püüdlema elavhõdedast loobumise poole juba 2020. aastaks.

AFP teatel kirjutas 140 riiki neljapäeval Jaapanis Kumamotos alla kokkuleppele, mille eesmärk on piirata üleüldiselt elavhõbeda kasutamist.

„Elavhõbe on üks kümnest keemilisest ainest, mis on suurimaks ohuks inimeste tervisele ja jäävad ökosüsteemi põlvkondadeks,“ ütles WHO peasekretär Margaret Chan.

Elavhõbe põhjustab eelkõige lastele aju- ja neuroloogilisi kahjustusi. See on ohtlik ka seedeelundkonnale ja neerudele.

Neljapäeval Jaapanis alla kirjutatud konventsioonis loetletakse mitmeid elavhõbeda tänapäevaseid kasutusvaldkondi, millest allakirjutanud lubavad loobuda. Elavhõbedakaevanduste sulgemiseks antakse aega 15 aastat.

Delfi

Huvitav, mina ikka mõtlesin, et elavhõbe on inimesele kasulik!

http://youtu.be/ljz2ljwMO4w

Nagu ma aru saan, siis elavhõbe on kahjulik vaid kraadiklaasi sees ja inimese kehasse süstituna ei tee see midagi. Ehk on isegi kasulik. Tore, sest ka meie riigi vaktsineerimiskavas leidub tiomersaaliga (elavhõbeda derivaat) vaktsiine.

“Imovax d.t. adult – Pakendi Infoleht

[—]

IMOVAX d.T. ADULT on difteeria ja teetanuse vastaseks aktiivseks immuniseerimiseks täiskasvanutel ja lastel alates 7-ndast eluaastast.

[—]

2. MIDA ON VAJA TEADA ENNE IMOVAX d.T. ADULT”I KASUTAMIST

Vaktsiin viaalis sisaldab tiomersaali. Võivad tekkida ülitundlikkusreaktsioonid tiomersaali suhtes.

[—]

6. LISAINFO

Mida IMOVAX d.T. ADULT sisaldab: Süstesuspensiooni üks (0,5 ml) annus sisaldab: Puhastatud difteeria toksoid (formaldehüüdiga inaktiveeritud) mitte vähem kui 2 IU (~2 Lf). Puhastatud teetanuse toksoid (formaldehüüdiga inaktiveeritud) mitte vähem kui 20 IU (~10 Lf). Abiained: alumiinium hüdroksiid, tiomersaal, puhverlahus”

Ja kuigi “Elavhõbe põhjustab eelkõige lastele aju- ja neuroloogilisi kahjustusi. See on ohtlik ka seedeelundkonnale ja neerudele,” ei usu ma eriti, et sagenev autism ja muud laste probleemid võiksid olla seotud vaktsiinidega.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments