Facebook toetab interneti tsenseerimise eelnõud CISPA

Tundmatu Sõdur
Minut
17. aprill 2012

CNET teatab, et USA uue interneti tsenseerimise eelnõu toetajate seast leiab mõnede teiste USA suurfirmade seast ka Facebooki.

Seaduseelnõu üks algatajaid rahvasaadik Mike Rogers rõhutas, et eelnõu ei ole üldse sarnane SOPA eelnõuga, mis rahvusvahelise protestilaine tõttu seisma pandi. Samas on CISPA-l mitmeid SOPA-le sarnaseid interneti tsenseerimise punkte.

CISPA eelnõu annaks näiteks Facebook´le, Twitter´ile ja Google´le täielikud õigused kasutajate kogu suhtluse järel nuhkida, lisaks oleks USA julgeoleku organitel õigus nõuda interneti teenusepakkujatelt kõik kasutajat puudutavad andmed.

Sarnaselt SOPA-ga annab ka CISPA eelnõu USA valitsusele õigused kasutada internetifirmasid kodanike pealtkuulamiseks või kasutajate side välja lülitamiseks või kasutajate side piiramiseks – “küberjulgeoleku” eesmärkidel.

Samuti on CISPA-s sama põhimõte mida taheti juurutada SOPA abil – et küberjulgeolekut ohustavaks saab lugeda ka autoriõiguste rikkumisi – näiteks failijagamist. Kuigi eelnõu väidetav eesmärk on võidelda küberjulgeolekuga, siis ei ole eelnõus seletatud mida termin “küberjulgeolek” tähendab.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments