Laasi: Eesti poliitikas kasutavad jõuorganid provokaatoreid

Aleksander Krjukov
ERR
13. märts 2012

Keskerakonna riigikogu fraktsiooni liige Lauri Laasi ütles täna erakonna aukohtu ees, et kirjavahetuse skandaal õpetas talle, et Eesti poliitikas kasutavad jõuorganid provokaatoreid.

Laasi ütles ERR-i uudisteportaalile, et aukohus küsis ta käest, mida ta seoses kirjavahetuse skandaaliga õppinud on, mille peale vastas Laasi, et kolm uut asja.

“Esiteks, et Eesti poliitikas jõuorganid kasutavad provokaatoreid. Ma pean siin silmas Jüri Luike, kogu lugu sai ju alguse sellest mõjuvõimuga kauplemise asjast ja selle ajendina ka erakonna büroosse tuldi. Tänaseks päevaks on selgunud, et Luik oli kapo kaastöötaja. Teiseks oli minu jaoks uus see, et ühe opositsioonierakonna kontor läbi otsiti selliste jõududega. Ja kolmandaks, et kaitsepolitsei tuli opositsioonierakonna liikmete kodudesse,” rääkis Laasi.

Laasi lisas, et talle ei meenu, et midagi sellist oleks varem Eesti poliitikas toimunud.

Laasi sõnul tunti aukohtus huvi ka selle vastu, kui põhjalikult ta Hannes Rummi kirjavahetusega tutvus. “Ma olen neid kirju põgusalt vaadanud,” ütles Laasi ja põhjendas, et põgusalt seepärast, et ei pea eetiliseks süüvida teiste inimeste kirjavahetuse sisusse.

“Aga kuna nad sinna Kesknädala ruumidesse toimetati, siis ma MTÜ Vaba Ajakirjandus juhatuse liikmena neid nägin,” lisas ta.

Täna käisid seoses Keskerakonna Tartu piirkonna juhatuse liige Gleeri Pauri avaldusega aukohtus ütlusi andmas Keskerakonna fraktsiooni liikmed Kalle Laanet ja Rainer Vakra ja seoses kirjavahetuse skandaaliga nende fraktsioonikaaslased Lauri Laasi ja Priit Toobal.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments