Peterburi kuberner keelas metroos pildistamise ära

Mari Kamps
Postimees
12. märts 2012

Peterburi kuberneri Georgi Poltavtšenko korraldusel ei tohi metroos pildistada ega filmida, keelust üleastujaid ootab ees rahatrahv.

Taoline keeld kehtis metroos ka kunagi varem ja praegu pole teada, miks see taastati, vahendas fontanka.ru.

Täpsustuse saanud seaduse järgi, mis puudutab Peterburi administratiivseid õigusrikkumisi, võib pildistavat kodanikku karistada             500-3000       rubla suuruse trahviga. Juriidiliselt isikult võib nõuda 10 000 – 30 000 rubla ja seaduse vastu eksinud ametiisikult 10 000 – 20 000 rubla.

Vastavalt seadusesse tehtud parandusele tuleb igasuguse ülesvõtte tegemiseks taotleda nüüd kirjalik luba.

Pildistamise keeld tühistati aastal 2009 tollase kuberneri Valentina Matvijenko korraldusel. Asjaarmastajal oli lubatud pildistada välguta. Videofilmi tegemiseks ja igasugusteks filmivõteteks tuli metroo juhtkonnalt küsida kirjalik luba.

Metroo pressiteenistusest kinnitati Interfaxile, et ettevõte ei olnud pildistamiskeelu taastamise initsiaatoriks. Ajal, mil fotografeerimine oli lubatud, ei leidnud metroos aset ühtegi tõsist intsidenti, mis oleks olnud seotud fotograafidega.

Praegu võib metroos veel pilti teha, kuna 2. märtsil allkirjastatud keeld pole jõustunud, lisas metroo esindaja. Jõustub see kümme päeva pärast meedias avaldamist.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments