USA on taas võlalimiidini jõudmas

Delfi
21. november 2011

Kui kogu maailma aktsiaturgude tähelepanu on juba pikemat aega pööratud eurotsooni võlakirjakriisiile, siis sel nädalal võib tähelepanu koonduda USAsse, kus kolmapäevaks peab võlakriisiga tegelemiseks loodud superkomitee ära kinnitama kulude kärpekava.

 

Riigivõlg ületas 15 miljardi taseme. Lõppenud nädal oli Ühendriikide jaoks ajalooline, kuna riigi koguvõlg jõudis 15 triljoni dollarini. Arvestades, et alles augustis tõsteti pärast demokraatide ja vabariiklaste tulist võitlust USA välisvõla ülempiiri 14,3 triljonilt 15,2 triljonile dollarile, võib arvata, et paari kuu pärast ollakse taas limiidis kinni, vahendab Äripäev.

 

Väike taganemistee (loe – laenu tõstmisvõimalus) siiski veel on. Nimelt augustis tööle asunud nn superkomiteel on õigus tõsta aeglaselt võlalimiiti veel 1,5 triljoni dollari võrra. Kuid sellega paralleelselt tuleb jõuda ka kärbeteni.

Juba ülehomseks peab 12-liikmeline komitee jõudma selgusele, kuidas järgneva kümnendi jooksul föderaalseid eelarvekulusid täiendavalt 1,2 triljoni dollari võrra kokku tõmmata.

Allikas

 

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments