ERL korraldab Toompeal demokraatia kaitseks meeleavalduse

ERL

Esmaspäeval, 29. augustil kell 12:00 korraldab Eesti Rahvuslik Liikumine Toompea lossi ees meeleavalduse, et ajal, kui Riigikogus toimub presidendivalimiste esimene voor, nõuda rahvale õigust valida ise presidenti ja pöörata tähelepanu tõsisele demokraatia puudujäägile Eesti Vabariigis.

„Eesti peab saama demokraatlikuks riigiks, kus valitseb kodaniku tahe,“ kinnitab ERLi juht Aivar Koitla. „Olukorras, kus kandidaate esitab ja nende vahel teeb valiku sama seltskond, pole võimalik erakondadest sõltumatu presidendi valimine. Eesti Vabariigi peamine esindaja rahvusvahelistes suhetes peab aga lähtuma ainult rahvuslikest huvidest. President peab olema Eesti ja eestlaste president!“

Meeleavaldusele oodatakse kõiki inimesi, kes ei ole rahul demokraatia sumbumisega Eestis, kes tahavad teha ise Eesti tulevikku puudutavaid otsuseid ja kelle jaoks rahvas on endiselt riigi kõrgeim võim.

Sarnane üritus toimub ka Tartus, kus koostöös Eesti Rahvusliku Liikumisega korraldab seda rahvaliikumine MTÜ Vabade Kodanike Ühendus. Miiting toimumise aeg on samuti 29. augustil kell 12:00 Tartu Raekoja platsil.

Ning selleks, et vähemalt osad suurematest Eesti linnad oleks esindatud, korraldab Vanglaplaneet ka Pärnus väikese meeleavalduse. Toimub see samuti 29. augustil kell 14:00 Pärnus Rüütli platsil, Eesti Vabariigi väljakuulutamist meenutava monumendi juures.

Uuendatud: 22.08.2011

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments