Eesti veebisaitidel alustab tööd FBI ehk Facebooki-inspektor

Delfi
1. juuni 2011

Aprillis teatas justiitsminister Kristen Michal valitsuse pressikonverentsil, et sel aastal alustab politsei- ja piirivalveamet esimest korda Eestis virtuaalpolitsei projekti katsetamist, mis hakkab n-ö patrullima sotsiaalvõrgustikes.

„Jälgitakse jututubasid, erinevaid pakkumisi, erinevaid kontaktivõtte. Nii palju, kui see avalikult võimalik on,” kirjeldas minister toona algset ideed, kirjutab Eesti Päevaleht. „Igasuguste piltide ülespanemised, igasugused teemakäsitlused – seda kõike hakatakse jälgima.”

 

Michal lisas kohe, et keegi ei saa hakata istuma kellegi e-postis, selle haldamist üle võtta või kirjavahetust jälgida.

Politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo juht Harrys Puusepp ütles Eesti Päevalehele, et veebikostaabli ülesandeks on suhelda eri internetikeskkondades kõigiga, kes nõu küsivad, või reageerida ise, märgates portaalis teemat, mis vajaks politsei kommentaari.

“Veebikonstaabel on alustamas tööd Facebookis, Rate’is, lapsemure.ee keskkonnas ning kindlasti pole see loetelu veel lõplik,” selgitas ta. “Tal on kahes esimeses oma konto, samuti hakkab ta suhtlema, MSN-is. Homseks avatakse politsei kodulehel ka veebikonstaabli alaleht.”

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments