IMF: Kreeka müügu rohkem vara

Ralph Atkins, FT
E24
13. mai 2011

Kõrge IMFi ametniku sõnutsi on Kreekal unikaalne šanss investorite usalduse tagasivõitmiseks riigivara müüa, kuna praegused müügiplaanid hõlmavad vaevalt viiendiku olemasolevatest võimalustest.

IMFi Euroopa osakonna juht Antonio Borges ütles, et Kreekal on «erakordne varaportfell».

Ta kinnitas, et erastamine tõstaks otsustavalt usaldust ja aitaks võlga kärpida. «Niipea, kui see lahti läheb, tõuseb kohe ka usaldusväärsus,» ütles Borges.

Olukorras, kus finantsturud kardavad Kreeka pankrotti, rõhuvad ka euroala poliitikud üha enam erastamisele kui päästeteele.

Kõik erastamisest saadud raha kuluks marjaks ära, et plaanitav uus abi võiks tulla väiksem.

IMFi ja Euroopa Liidu ametnikud uurivad parasjagu, kuidas aasta tagasi algatatud 110 miljardi eurose Kreeka paketiga lood on. Borges ütles, et seni kuni pilt on positiivne, jätkub ka IMFi toetus.

Praeguseks on Ateena tõotanud müüa vara 50 miljardi euro eest, millest peaks piisama, et kärpida võlga 2020. aastaks 18 protsendi jagu SKTst.

Programmi on aga tabanud tugev vastuseis, ühtlasi hoiatavad nõunikud pikkade tehniliste ja juriidiliste viivituste eest.

Borges ütles, et IMF ei alahinda küll asjaga kaasnevaid raskusi, kuid et kõnealused 50 miljardit eurot on «tõenäoliselt alla 20 protsendi» varadest, mille Kreeka erastada võiks.

Kreeka valitsusel on «raamatute järgi» 280 miljardi euro eest vara, samuti osalusi firmades, ütles ta.
Copyright The Financial Times Limited 2011.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments