Euro langeb ja börsid kukuvad

Jamie Chisholm, FT
E24
7. juuni 2010

Riskikapitali investorid on viimasest tröösti allikast ilma jäänud ning neile see ei meeldi – kohe üldse mitte.

FTSE indeks on 1,1 protsenti all, toormehinnad on languses ning euro lõi taas – nagu tavaks saamas – nelja aasta madalusrekordi. Wall Street avaneb 0,6 protsenti madalamalt – kui USA futuuride pealt ennustada – ning varjupaika otsitakse USA riigivõlakirjadest, mis omakorda upitab dollarit.

Kui küsida, mis siis nüüd riskihimu ära võttis, on vastus ilmne. Keset eurotsooni riigivõlakriisi keeriseid on optimistid end trööstinud lootusega, et üldises plaanis on maailmamajandus fundamentaalselt paranemas.

Mõeldi umbes nii, et olgu: loomulikult võivad Kreeka ja teiste kokkuhoiupaketid eurotsooni majandustegevust koomale kiskuda, kuid mujal maailmas on kasv piisavalt tugev, et «kahekordne langus» ära hoida.

Reedesed USA tööhõivenäitajad valmistasid aga sellise pettumuse, et paljude meelest ei pea enam vett ka nimetatud viimane argument.

Mis veelgi hullem: kardetud riigivõlanakkus on – nagu näib – eurotsoonist välja pääsenud ja Ungarit kimbutama asunud.

Nimelt andis Ungari läinud nädalal mõista, et ei pruugi oma maksetega toime tulla. Ungari ametnikud tõttasid küll palavikuliselt oma prognoosi kõpitsema, kuid investorite tuju on juba rikutud.
CopyrightThe Financial Times Limited 2010.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments