Guardian: majanduskriisi põhjustasid pankurite petuskeemid

Tundmatu Sõdur
Minut
21. aprill 2010

Tundmatu Sõdur refereerib Guardiani artiklit Now we know the truth. The financial meltdown wasn’t a mistake – it was a con: “Ülemaailmne rahanduskriis ei tekkinud pankade valede riskihinnangute ning eksituste tulemusel. Rahanduskriis tekkis sihilike pettuste tagajärjel – uute loodud finantsinstrumentide keerukuse tõttu, mis andis võimaluse süsteemseks pettuseks pangandussektoris. Mitmetes riikides on see tänaseks viinud pankade ja pankurite suhtes kriminaaluurimisteni.”

Iirimaal arreteeriti eelmisel kuul Ango-Iiri panga endine juht Sean FitzPatrick süüdistatuna pettuses. Islandil anti parlamendi uurimismaterjalid, mis käsitlesid Islandi pankade tegevust laenuturul, prokuratuurile.

Kohtu poolt loodud organ leidis hiljuti, et Lehman pank teadlikult moonutas oma bilansi andmeid, et näidata oma finantsseisu paremana kui see on, kusjuures Briti krediidireitingute firma Ernst & Young andis Lehmanile tol ajal väga head reitingud.

Šveitsis on UBS pank ennast kaitsmas USA maksuameti süüdistuste eest, pangas olevat loodud 17000 kontot selleks, et USA-s maksudest kõrvale hiilida. Võib olla kindel, et sedalaadi süüdistusi on tulevikus veel oodata.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments