Türgi ei allunud IMFi nõudmistele

Jürgen Tamme
E24
10. märts 2010

Türgi ja Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) teatasid pikaleveninud laenukõneluste lõpetamisest.

«Me jõudsime üheskoos järelduseni, et lepingut ei sõlmita,» kinnitas Türgi peaminister Recep Tayyip Erdoğan, kelle sõnul ei vaja Ankara laenu, mis tähendab, et ligi kaks aastat kestnud läbirääkimised lõppesid tulemusteta, vahendas AFP.

Erdoğani kinnitusel suudab Türgi ise hakkama saada, majanduse taas jalule upitada ning investorite usalduse taastada. Valitsusjuht süüdistas IMFi korduvalt poliitiliste nõudmiste esitamises.

Samas möönas Türgi rahandusminister Ali Babacan, et läbirääkimisi võidakse tulevikus vajadusel jätkata. «Me leidsime, et pausi tegemine ja edasi vaatamine on kasulik nii meile kui neile (IMF-le),» lausus Babacan, kelle sõnul ei naasta läbirääkimistele enne maid.

2008. aastal lemaailmse finants- ja majanduskriisi keeristesse sattunud Türgis langes inflatsioon mullu 6,53 protsendini, kuid töötus kasvas rekordilise 16,1 protsendini.

IMFi hinnangul langes Türgi majandus mullu 6,5 protsenti, kuid selleks aastaks ennustab organisatsioon riigile 3,7 protsendilist majanduskasvu.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments