President Obama hoiab oma lapsi seagripivaktsiini eest

Tõnu Kalvet
Õhtuleht
31. oktoober 2009

USA president Barack Obama pole ikka veel lasknud oma tütreid seagripi vastu vaktsineerida, teatas Slovakkia uudisteportaal Proti prudu.

Obama samm on seda üllatavam, et ta kuulutas 23. oktoobril välja üleriigilise hädaolukorra seoses seagripi levikuga ja kutsus kõiki USA elanikke üles end selle haiguse vastu vaktsineerima.

USA Esindajatekoja liige, mullune presidendikandidaat Ron Paul tegi seetõttu avalikkusele videopöördumise, milles kritiseeris Obamat teravalt eri mõõdupuude kasutamise eest.

«Huvitav, et presidendi lastele pole kaitsepookimist ikka veel tehtud ja et seda on põhjendatud väitega: vaktsiini pole käepärast. Noh, seda juttu on küll raske uskuda, sest kõik, mida president tahab, peaks olema ju ta lastel käepärast,» ütles Paul. «Teatud mõttes on ta otsustanud oma lastele neid kaitsesüste mitte teha lasta. Nii et kui temal on ses küsimuses valikuvabadus, siis meeldiks mulle, kui sama suur valikuvabadus oleks tervel Ameerika rahval.»

Pauli hinnangul meenutab Obama praegune käitumine nende poliitikute oma, kes kutsuvad inimesi küll üles lapsi riigikooli panema, kuid oma lapsed saadavad sellegipoolest erakooli.

USA tervishoiuametnike sõnul jagub vaktsiini umbes 30 miljoni doosi jaoks, mida on 10 miljonit vähem, kui algselt loodeti oktoobri lõpuks valmistada.

Eri mõõdupuude kasutamise tekitatud pingete maandamiseks soovitasid USA ajakirjandusgurud, et Obama lastele seagripivastase kaitsesüsti tegemist näidataks lausa telesaates, täpsemalt otsesaates. See julgustaks soovitajate hinnangul kõiki ameeriklasi oma lapsi vaktsineerida laskma.

Seni on enamik ameeriklasi keeldunud endale seagripivaktsiini süstida laskmast, kuna selles leidub tervist kahjustaval hulgal elavhõbedat jms aineid.

Saksamaa Paul Ehrlichi instituudi direktor Johannes Löwer nimetas hiljuti seagripivaktsiini tervisele ohtlikumaks kui seagripiviirus ise ongi. Löweri hinnangule eelnes tuntud Saksa kopsu-uurija Wolfgang Wodargi avastus, et seagripivaktsiin põhjustab vähki. Löwer saavutas, et instituudi töötajatele süstitud vaktsiinis kahjulikke aineid polnud, teatas 27. oktoobril uudisteportaal infowars.com.

Elavhõbedavaba seagripivaktsiini süstiti ka valitsusjuht Angela Merkelile ja teistele valitsusliikmetele, samuti Saksa sõjaväelastele, teatas sel kuul Saksa ajakiri Spiegel.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments