Sotsiaalministeerium: kõik Eesti “seagripi” ohvrid on terved

Tarmo Paju
Õhtuleht
12. juuni 2009

Reedel koos istunud sotsiaalministeeriumi kriisireguleerimismeeskond leidis, et kuigi Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kuulutas välja “seagripi” pandeemiaohu kuuenda astme, on olukord Eestis rahulik.

Eestis on 11. juuni seisuga uuritud uuele gripiviirusele A(H1N1) 33 inimese proove, neist neli on osutunud positiivseteks. Kõik neli uue gripiviiruse haigestunud inimest on tänaseks terved.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on Eestis piisav valmisolek arstide ja haiglate ettevalmistuses ning pidevalt jälgitakse olukorra arenguid nii Eestis kui mujal maailmas. “Me teeme tihedat koostööd WHOga, kes on edastanud oma juhised ja soovitused liikmesriikidele. Samuti toimib siseriiklik koostöö erinevate ametkondade, perearstide ja haiglate nakkusosakondade vahel. Täna kinnitasid nii tervisekaitseinspektsiooni kui tervishoiuameti inimesed, et praegu otsest ohtu võimalikuks pandeemialevikuks Eestis pole ja kõik on rahulik,” lisas minister.

Tervisekaitseinspektsioon jätkab pidevalt nii uue gripiviiruse kui ka sesoonset gripiseiret. Olulisemaks ennetustegevuseks on Eestis elanikkonna teavitamine võimalikust ohust. Rahvusvaheliseks liikluseks avatud lennujaamadesse ja sadamatesse on paigaldatud ohust teavitavad infomaterjalid, kus juhitakse reisilt saabujate tähelepanu vajadusele jälgida oma tervislikku seisundit vähemalt seitsme ööpäeva jooksul pärast reisilt naasmist. Juhul kui reisilt tulijal tekib kõrge palavik, millega kaasnevad kas köha, peavalu, kurgu- või lihasvalu või esineb hingamisraskuseid, siis tuleks viivitamatult helistada oma arstile. Arsti tuleks kindlasti teavitada ka möödunud reisist.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments