SKEEMDEEMIA

PCR-TESTIDE PETTUS

PCR-testide pettus on COVID-19 skeemdeemia vundament

Saksa kirjanik ja filosoof Georg Christoph Lichtenberg ütles kunagi, et: „Maailmas ei saa kõik veel päris korras olla, kuna inimesi peab endiselt pettuse abil valitsema.“ Tuleb tõdeda, et maailmas on siiani mõningaid probleeme.

 

Ühel hetkel hakkas kogu planeedi elanikond hirmunult käsi desinfitseerima, kodus istuma, maske kandma, vaktsineerima ning oma õiguseid ja vabadusi loovutama. Miks? Sest väidetavalt levis maailmas uus surmav viirus COVID-19, millesse nakatub iga päevaga järjest rohkem inimesi. Või kas nakatub?

 

COVID-19 viiruse peamiseks tuvastamise vahendiks on nn PCR testid, ning koroonaviiruse pandeemia teooria põhineb nende testide tulemustel. Probleem seisneb aga selles, et PCR-teste rakendatakse ebapädevalt ning seetõttu on lihtne jätta muljet nagu oleks meil tegu pandeemiaga. Ei ole!

 

Võimalikult lühidalt selgitades, kasutatake PCR teste inimeselt saadud viirusproovi paljundamiseks. Proovist saadud DNA lõiku lammutatakse juppideks ning sealt saadud info põhjal luuakse kõrvale uus samasugune. Järgmise paljundamistsükliga tekib neli DNA lõiku, siis kaheksa, 16, 32, 64 jne. Selliselt on PCR-i kasutades võimalik lühikese ajaga luua miljoneid ja miljardeid DNA lõikude koopiaid.

 

On  äärmiselt oluline mõista, et PCR testidega ei ole võimalik määrata viiruse olemasolu, sest paljundatakse vaid viiruse geneetilist materjali, aga mitte viirust. Aktiivse ehk nakkusohtliku viiruse tuvastamine käib hoopis teistsuguste vahenditega. PCR testiga saab määrata vaid üksikuid viirusefragmente, mis reeglina on inaktiivsed ja kahjutud ning nende olemasolu ei näita tegeliku viiruse olemasolu organismis.

Nagu öeldud, paljundab PCR viiruse geneetilist materjali tsüklitena ja DNA ahelate arv kasvab eksponentsiaalselt. Mida suurem on PCR testi paljundamistsüklite arv seda väiksem on viiruskoormus ja seda vähem tõenäoline on ka viiruse nakkavus ja virulentsus.

 

Optimaalseks paljundustsüklite arvuks peetakse  20 kuni 30 tsüklit. 30-35 tsüklit on nn hall tsoon, kus positiivne tulemus on juba vaieldav. Alates 35 tsüklist on reeglina tegu mittenakkusliku viirusmaterjaliga ehk nn surnud viirusega.

 

40 ja rohkemate tsüklite juures peetakse meetodit juba ebausaldusväärseks tänu märgatavalt suurenenud valepositiivsete tulemuste osakaalule, mille tingivad ülevõimenduse käigus tekkivad  mutatsioonid, ristreostust, mittespetsiifilised seondumised jpt

Jaga seda lehekülge!

VANGLAPLANEET – Vanglaplaneet.ee

Logi sisse

Kaotasid parooli? Registreeru

Registreeru

Teie isikuandmeid kasutatakse veebilehe parandamiseks ja külastajatele mugavamaks muutmiseks, Teie kontole juurdepääsu haldamiseks ning muudel meie privaatsuspoliitika eeskirjades kirjeldatud eesmärkidel.

Kaotasid parooli? Logi sisse