WHO muutis karjaimmuunsuse definitsiooni

Paul Joseph Watson | Summit News

Maailma Terviseorganisatsioon on muutnud karjaimmuunsuse definitsiooni, kaotades COVID-i eelse konsensuse, et seda on võimalik saavutada viiruse levimise kaudu populatsioonis, ja rõhutades, et karjaimmuunsus tekib üksnes vaktsiinidest.

Muudatus toimus WHO veebisaidi osas „Koroonaviiruse haigus (COVID-19): seroloogia, antikehad ja immuunsus“.

WHO algne definitsioon ütleb, et karjaimmuunsus „tekib siis, kui populatsioon on immuunne kas vaktsineerimise teel või varasema nakatumise käigus tekkinud immuunsuse tõttu. See tähendab, et isegi inimesed, kes pole nakatunud või kellel infektsioon ei ole immuunvastust esile kutsunud, on kaitstud, kuna neid ümbritsevad immuunsed inimesed võivad olla puhvrid nende ja nakatunud inimese vahel.“

Algne definitsioon ei võimalda tuvastada COVID-i eelset konsensust selle kohta, mida mõeldakse „karjaimmuunsuse” all, mille puhul populatsioon on viiruse eest kaitstud, kuna kogukonna immuunsuse tekitamiseks on sellesse nakatunud piisav hulk inimesi.

WHO uuendatud versioon on aga veelgi äärmuslikum, rõhutades, et karjaimmuunsuse võib saavutada üksnes massvaktsineerimisprogrammide abil.

„Karjaimmuunsus, mida nimetatakse ka populatsiooni immuunsuseks, on vaktsineerimisel kasutatav mõiste, mille puhul populatsioon on teatud viiruse eest kaitstud vaktsineerimise künnise saavutamisel,“ seisab WHO veebisaidil ja samas lisatakse: „Karjaimmuunsus saavutatakse inimeste kaitsmisega viiruse eest, mitte nende viirusega kokkupuutumise teel.”

„Karjaimmuunsus tekib siis, kui on vaktsineeritud suur osa elanikkonnast,“ seisab veebisaidil, jättes täielikult kõrvale karjaimmuunsuse algse tähenduse, mille kohaselt populatsioon muutub viiruse suhtes immuunseks kokkupuutel sellega.

Muutes karjaimmuunsuse definitsiooni, kirjutab WHO sõna otseses mõttes ümber sadu aastaid kehtinud teadusliku arusaama selle kohta, mida see mõiste tegelikult tähendab, ilmselgelt püüdes maha vaikida kõik argumendid selle kohta, et karjaimmuunsus oleks parem lähenemisviis võitluses COVID-19-ga, kui sulgemised ja sotsiaalne distantseerumine.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments