President Obama saadab Ühendriikide väed Aafrikasse

RT
Toimetas Karin
23. oktoober 2011

Väidetaval ei ole tegemist järgmise sõjaga, kuid President Obama saadab Ameerika väed Kesk-Aafrikasse sõjalise abi eesmärgil.

Barack Obama sõnul on Ameerika sõdurid seal “ainult informatsiooni leviku, nõustamise ning abistamise eesmärgil sealsetele vägedele”, kuid vajadusel võivad astuda nad lahingusse enesekaisteks.

Obama sõnul tuleneb otsus kui vastus viimase kahe aastakümne vältel kestnud Joseph Kony ning LRA (Lord’s Resistance Army) toimepandud agressioonidele, kes on vastutavad kümnete tuhandete meeste, naiste ja laste tapmises, vägistamises ja inimröövis Kesk-Aafrikas ning kes on pannud toime erinevaid kuritegusid kogu Kesk-Aafrika Vabariigis, Kongo Demokraatlikus Vabariigis ja Lõuna-Sudaanis, mis nõrgestab tugevalt rahva julgeolekut.

Mitmed inimõiguslaste grupid ning Obama administratsioon eeldavad, et tuhanded Ameerika sõdurid on tapetud LRA armee poolt, kes samuti värvab armeesse naisi kui seksiorje ning noori mehi sissisõdureiks.

Esimesed Ameerika väed jõudsid Ugandasse eelmisel kolmapäeval, kuid asuvad positsioonidele ka teistes piirkondades niipea, kui on saanud vastavate regioonide heakskiidu. Samalajal jätkuvad USA sõjalised operatsioonid Aasias, Lähis-Idas ja mujal.

2. septembril 2011 toimunud GOP debatil kritiseeris vabariiklaste presidendikandidaat Ron Paul Ameerika välispoliitikat ning sõjalist tegevust liiga paljudes riikides. “Me oleme 130 riigis. Meil on 900 s6javäebaasi igalpool maailmas. Me läheme pankrotti,” lausus Paul.

14.oktoobril kinnitas USA Kaitseministeeriumi ohvitser Ameerika uudistekanalile ABC News, et USA väed jäävad Aafrikasse eeldatavalt “mõneks kuuks”. Samal ajal on tänaseks täitunud USA sõjast Afganistaani vastu 10 aastat, mis teeb sellest pikima sõja Ameerika ajaloos.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments